Pret Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pret Logan

    Am un Logan 1.4 MPI - Preference din Martie 2005. Are 42000 de km si as vrea sa-l vand, nu ma prea pricep, cam cat ar trebui sa cer pe el. Mentionez ca masina e intretinuta!

  • #2
    baga si tu ceva detalii ce dotari,culoare,revizi la zii, audio,genti , cauciucuri etc...ca sa poata sati dea cineva un raspuns

    Comment


    • #3
      masina este exact asa cum am cumparat-o fara alte dotari adaugate la ea gen audio, genti... culoare Visiniu metalizat, itp facut sapt trecuta, schimbat anul trecut filtre si capete de bara(nu bate nimic). altceva ce sa mai zic.Cum spuneam nu ma prea stiu la masini, de aceea am apelat la ajutorul vostru.

      Comment


      • #4
        Eu zic vreo 4000 si un pic.sau mai putin
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • #5
          Cu ajutorul voucherelor , un Ambiance nou probabil ajunge la 6000 euro acum , scazand valoarea de achizitie a voucherelor . Masina avand 5 ani vechime , cred ca pretul corect , bani in mana , obtinuti in urma negocierii , ar fi 3500 euro , tinand cont ca nu are AC .

          O idee pentru stabilirea pretului corect sunt site-urile de vanzari auto , se ia in considerare un pret mediu , se stie ca cele mai ieftine sunt si prost intretinute .
          Bafta la vanzare .

          Comment


          • #6
            Originally posted by micutzu666 View Post
            Eu zic vreo 4000 si un pic.sau mai putin

            4000 am dat eu anu trecut pe un Laureate Plus din 06 cu 48000 km la bord.
            Si are in plus fata de Preferance:ABS,A/C,geamuri electrice spate,proiectoare,oglinzi electrice+incalzite,radio cd cu 4x15.


            @bogdanlx29:4000 e cam mult pt un Preference.Cel mai bine uitate pe site-urile de profil,ai sa vezi ca pretul masinilor se invart intre 3000 si 3500 euro.
            Dar la urma urmei,cum spune si zicala:prost nu e cel care cere,ci cel care da.
            Si oricum,pret corect pt o masina SH nu exista.
            Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
            My ride

            Comment


            • #7
              ee greseala mea,dar oricum va fi un pret mic.Cred ca acum daca as lua un logan l-as lua second.
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • #8
                Asa si cu ai mei,am oscilat intre un logan nou fara nicio dotare sau un logan SH cu ceva km dar cu tot ce trebuie pe el.
                Si oricum,il luam nou si mi-l zgariau copii in fata blocului,mi-l bateau cu mingea,deci e mult mai buna alegerea facuta.

                @bogdanlx29: Ai multe sanse sa dai masina repede daca mergi personal cu ea in targ,toata lumea se fereste de bisnitari,pt ca toti stiu cum merg treburile.
                Cel mai corect iei tu toti banii pe ea decat sa i-o dai unu samsar care iti va oferi tie un pret,iar el o va marita mai departe cu 2-300 mai mult decat ti-a dat tie in mana.
                Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                My ride

                Comment


                • #9
                  mai mult de 3500 nu iei

                  Comment


                  • #10
                    mersi tuturor, weekendul viitor ma duc in targ si 'om vedea ce-a fi! mersi inca odata!

                    Comment


                    • #11
                      eu vreau sa cumpar un 1,6 si am gasit unul cu AC , CD DIN 2006 CERE OMUL 32OO E.
                      PT UN 1,4 chel nu dau mai mult de 100 mil.

                      Comment


                      • #12
                        dar problema se pune putin altfel...te-ai gandit ca poate acel 1.6 la 3200 e vreun cotet sau vreo dauna totala????? eu am la vanzare un 1.4 chel dar decat sa-l dau pe 100mil mai bine-l dau dauna si iau pe el 3700e

                        Comment


                        • #13
                          Sunt unii care nu tin cont de "detaliile" astea.
                          Abea dupa cateva saptamani cand se obisnuiesc cu masina,mai arunca un ochi pe la piese atent,mai vede ca trebuie sa bage o groaza de bani in ea isi pun mainile in cap.

                          Pacat ca multi nu stiu ce inseamna o masina intretinuta si ca te doare inima cand pateste ceva sau cand vine unu` si zice "mai mult de 100 de mil nu dau"...apropo,vroiai sa zici 1000 de lei,cred !
                          Nici moneda nationala nu o cunosc si sar cu gura.Of,tara asta!!

                          Comment


                          • #14
                            eu unul am preference 2007 33.500 km si sub 4000 nu l-as da! prietenii stiu de ce!

                            (nu ma gandesc sa-l vand!)

                            Comment


                            • #15
                              3000 EURO scoti pe ea doar pentru faptul ca esti prim propietar ,la 3500 euro deja cumparatorul vrea AC
                              Originally posted by CataLiNNN View Post
                              Pacat ca multi nu stiu ce inseamna o masina intretinuta si ca te doare inima cand pateste ceva sau cand vine unu` si zice "mai mult de 100 de mil nu dau"...apropo,vroiai sa zici 1000 de lei,cred !
                              Nici moneda nationala nu o cunosc si sar cu gura.Of,tara asta!!
                              100 mil = 10.000 lei

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google