Jante Aluminiu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante Aluminiu

    Ce avantaje am daca montez jenti de aluminiu?
    cu cat sunt mai usoare, stie cineva?
    riscuri?

  • #2
    Pai fiecare janta are o alta greutate.greu sa gasesti doua jante care sa aiba aceeasi greutate.chestia e ca sunt mai usoare si mai rezistente decat cele de tabla si dau un aspect mai placut masinii.ca riscuri ar fi ca poti sa le zgarii la borduri.
    ps: jantele sunt din aliaj nu din aluminiu
    Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

    Comment


    • #3
      Eu nu cred ca sunt mai rezistente cele din aliaj,ai prins vreo groapa mare cu ea? Ai macar asa ceva? Intradevar schimba radical aspectul masinii,daca e o janta buna schimba si comportamentul(tinuta de drum),dar nu servi gogosi cum ca ar fii mai rezistenta,iarna daca ai prins o bordura Pa janta!
      alea de tabla sunt urate dar macar cu un ciocan si 2 plumbi ai rezolvat problema(am trecut prin asta)
      In schimb despre cele din aliaj spun un lucru : Veneam din Buc.Cuun amic la 100 km/h a prins o groapa si sau rupt!! Ambele jante de pe partea dreapta(cu cele care a intrat in groapa!) a avut rezerva dar...Mai trebuia o roata...Si stai si roagate de oameni sa aiba incredere in tine sa iti dea o roata de rez sa ajungi acasa.

      Acum alege1 daca vrei ceva frumos alege aliaj(dar trebe sa ai grija de ele ca nu avem drumuri bune stii asta)
      daca alegi tabla...Sunt urate dar...Mai putin costisitoare.
      Incheiat pledoaria

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google