Trepideaza bordul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trepideaza bordul

    am un logan din 2005 si imi trepideaza bordul de ce?

  • #2
    Este slabit din suruburi de aceea trepideaza.
    real power..... diesel power by

    Comment


    • #3
      Originally posted by iriel View Post
      am un logan din 2005 si imi trepideaza bordul de ce?
      Da mai multe detalii...cand trepideaza?...la ce viteza?Volanul cum se comporta?Ai schimbat cauciucurile cu unele de iarna?

      In titlul dat de tine vad putina ironie.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Creca io fi si lui frig noaptea) si dimineata pana se incalzeste dardaie un pic,chiar ca estie ironic titlul tau,pai dati si tu seama la cate gropi a luat masina din 2005 pana acuma normal ca trancane,ai niste suruburi de strangere verifica sa nu fie slabite,altceva mai poate fi de vina capetele de bara ,amortizoare etc.tot ce tine de bucsaraie si probabil cand iei vreo groapa zgomotul ti se transmite in bord.

        Comment


        • #5
          Arunc-o, nu-i buna
          Dupa aproape 7 ani, multumeste-i ca nu te-a lasat balta, nu ca-i curg pieile.

          Comment


          • #6
            Din ce am patit si eu cu bordul: dupa un timp suruburile de fixare ale bordului se slabesc si pe drumurile mioritice tot ansamblul va incepe sa trepideze. Pe de alta parte, bordul este o singura bucata de plastic - grea si calitativ doar corecta, nu extraordinara (nu o zic ca si ironie, e doar o constatare facuta pe bordul de la propria masina) ; vara se dilata, zdrangane mai putin; iarna se contracta, jocurile dintre eleente devin mai mari si zdrangane mai mult.

            Comment


            • #7
              Cred ca aceeasi problema o am si eu cand plec subturata dar totodata am si o alta problema, aceea ca atunci cand merg pe drumuri mioritice, de tara, proaste, parca undeva in bord se aude un plastic, ceva, un surub care tot sare pe acolo... un zgomot parca de pe canalul central de aerisire la parbrizor... A mai intalnit cineva problema asta?

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google