Kit Ambreiaj EXEDY

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kit Ambreiaj EXEDY

    Ma intereseaza niste pareri pro/contra legate de acest kit ambreiaj ...preferabil de la persoane care au utilizat asa ceva ...din ce am inteles diferenta fata de celelalte modele (Luk si Valeo) este la placa de presiune .



    Attached Files
    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
    sigpic

  • #2
    Pare curios sistemul de amortizare a socurilor, la disc; nu am mai auzit de cineva care sa fi folosit aceasta marca.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Cat costa?

      Daca nu e prea cunoscut, nu stiu pt ce ar merita riscul.

      Vrei ceva mai bun decat Valeo, iti iei un kit Sachs.

      Comment


      • #4
        Costa aproape 400 lei rulment placa disc ....ideea este ca Sachs pentru motorul de 1.4 este tot Valeo
        In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
        sigpic

        Comment


        • #5
          ai varianta LUK
          Interactive Design Lights & Sound <- click

          Comment


          • #6
            exact, plus ca nu stiu cat o sa te coafeze acele 3 arcuri ... stiu totusi ca avea cineva exedy ... din bucuresti in orice caz
            sigpicMy ride

            Comment


            • #7
              Am deja LUK si e mai prost decat Valeo ...la rece rulmentul de presiune efectiv zornaie in cutie
              In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
              sigpic

              Comment


              • #8
                Nu a mai utilizat nimeni asa ceva . Singura persoana care inca il are pe masina este Ady_P dar as mai vrea niste parari si de la alti utilizatori
                In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                sigpic

                Comment


                • #9
                  vorbeste cu DOC el are Excedy pe DelSol

                  daca nu gasesti altceva decat Valeo sau Valeo in cutie de Sachs sau LUK ia Excedy

                  Toyota are Excedy din fabrica

                  Comment


                  • #10
                    Pe mine ma intereseaza cum se comparta Exedy pe Logan pentru ca din cate am vazut discul de ambreiaj la Valeo are 6 arcuri , la Luk 4 si asta are 3 si ma gandesc sa nu fie prea dur la debraiere si sa faca zgomot la cuplarea cutie de viteze ...socuri prea mari. Eu acum am Luk pe masina si se aude zgomot (clanc) daca ridic brusc piciorul de pe pedala de ambreiaj chiar si fara sa bag in viteza (zgomotul se aude din carcasa cutiei si de asta am presupus ca ar fi din ambreiaj) si acelasi zgomot se aude si in mers la schimbarea treptelor . Am incercat si la alte masini si nu face asa ...acum o sa vad de la ce e
                    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      pare sa fie ceva diferenta george la acest ambreiaj: mai putine arcuri, dar mult mai groase daca nu ma insel, asta compenseaza lipsa celorlalte 3 arcuri ca la valeo. Ce mi se pare ciudat este ca are parca mai putine "petale" la placa de presiune, dar si aici par mai "tapene" ca la valeo!!! Acum trebuie sa mergi pe a lui ADY_P si poate simti vreo diferenta !!!!
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • #12
                        Am mers cu masina lui...eu am intrebat pe forum in speranta ca sunt mai multi care au folosit acest ambreiaj ...dar din cate vad se pare ca e singurul si el sa stii ca e foarte multumit pana acum si are cam 60.000 km de cand la montat
                        In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Si cum se comporta masina lui Ady_p cu ambreiajul asta? Acum vreo 2 luni credeam ca o sa fiu primul care o sa puna asa ceva pe masina, acum vad ca mai sunt doritori. Ma batea gandul sa ma risc sa vad. "Il pun si aia e... in cel mai rau caz schimb discul iar ..." era gandul meu de atunci ...
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Dar Valeo de ce nu va place?
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • #15
                              pare chiar foarte solid facut. nu ai ce pierde, mai ales daca are garantie&shit. decat luk sau valeu, mai bine asta. chiar arata foarte-foarte solid. soarele ala zici ca-i de camion

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google