Mufe faruri logan topite

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mufe faruri logan topite

    Salutare.am si eu o problema cu loganul meu mi s-au topit mufele de la far cele originale prima data iar acum cele care leam cumparat din comert si elam pus in locul celorlalte.mentionez ca becurile sunt 55 cu 60 dar mai scrie pe ele +30% poate cineva sa ma lumineze si pe mine din ce cauza or fii de la becuri sau de la altceva?

  • #2
    Pune-i releu pe instalatia de la faruri.Loganul nu are asa ceva si mai arde becurile mai ales pe dreapta.Sa topeasca mufele nu am auzit
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • #3
      si la mine s-au topit mufele.instalatia electrica e varza.fire subtiri,contacte firave care se oxideaza repede ,tot felul de probleme.nu am pus nimic deosebit pe ea.am pus doar osram normale .
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #4
        pai nu are releu pe faruri montat din fabrica?si cam cum se monteaza ce trebuie sa sectionez cumva instalatia de vine catre mufele la far.dati si mie cateva detalii sa am idee..revin cu niste poze in 30 min sa veziu cam cum arata

        Comment


        • #5
          Loganul nu are relee pentru faza lunga si scurta, contactul de forta este in maneta. Mai exact, +12V de la baterie treceprin siguranta, apoi intra in maneta. Si din maneta ajunge direct la bec.
          Releu are doar la proiectoare.
          GL-22-TOF

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google