Chiuloasa 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    daca o fi sa-mi schimb masina nu o sa-mi i-au o europeana. o sa ma axez pe honda toyota sau mitsubishi si chiar subarut. o integra type r sau civic vti, eclipse sau celica. dar deocamdata raman la logan. pana strang un ban in plus.

    Comment


    • #32
      Mai omule, ia bacul si vb dupa. Cand vei avea o slujba si vei vedea ca ai 15 milioane pe luna salariu, si trebuie sa strangi din cur 1 an ca sa faci un salt de 30 de cai, cred ca te razgandesti rapid.

      Comment


      • #33
        copile, sper sa nu te superi pe mine, dar n-ai nici mainile, nici picioarele si nici capul ca sa strunesti bine nenorocitii aia de 75cp si tu visezi la 200-300hp? lasa iutubul si injectoarele cu debit marit, ca nu vorbim de motoare de 4litrii cu turbo, ci de un amarat de ventilator de 1.4...daca iei bac-ul, da la facultate, iar dupa anul 3, cand o sa intelegi suficienta matematica si fizica, fa propriile documentari si nu te mai increde in toti fazanii. ce se aplica la mustang nu-i valabil la logan, nici la honda, nici la mitsubishi. tu faci cum vrei, sfatul meu e s-o lasi balta, ca daca nu vrei decat sa mearga decent, crede-ma ca merge decent. adica eu pot sa fac inclusiv drumuri timisoara-severin (230km) cu depasiri, cu viraje mai in forta cu 1.4 si tu nu poti. drept e ca nu le fac cu 1.4 ca si cu 1.6_16v, dar nu cred ca am ajuns vreodata cu 1.4 cu mai mult de 15 minute mai tarziu decat cu 16v. fa 15 minute la 230km, parcursi in 3 ore si vezi ca viteza medie cu 16v n-a fost mai mare decat cu 9km/h. nu te avanta, gandeste-te bine ce vrei sa faci, daca poti si daca se merita.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #34
          15 milioane e mult pentru un proaspat absolvent de liceu. daca ia 10 sa zica sarumana. si cand o baga jumate pe benzina, sa vezi ce cauta reductoare de combustibil

          Comment


          • #35
            si eu cred ca tot la logan raman pana reusesc sa-mi cumpar un elicopter ceva sa va vad atunci cu valvele voastre, da chiar merge motorul de Apache pe logan daca schimb chiuloasa un pic mai tai din ele dale d.... hai frate pe bune...vinde-ti 1.4 mai pui diferenta pana la 16v si iti cumperi una daca vrei mai mult, pai o dai ca vrei sa nu mai tragi de ia in depasiri si ai dato in balari cu alte masini ))))

            Comment


            • #36
              mai oameni buni. melcul a zis ceva de opel astra h si eu i-am raspuns. ca nu ma axez pe europene daca imi schimb masina. dece sariti de cur in sus? scuzati-mi expresia. si am dat un exemplu. am spus ca raman la logan pana strang un ban in plus. am inteles ca nu se renteaza sa bagi bani intr-un 1.4 si nici nu o sa o fac.

              @cezar: bac-ul il i-au nu-mi fac probleme.

              Comment


              • #37
                se renteaza daca o faci cu cap , unde trebuie , cu cine trebuie si nu te astepti la rachete ... pentru mine unul a rentat si sunt foarte multumit ...

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Edward_DK View Post
                  mai oameni buni. melcul a zis ceva de opel astra h si eu i-am raspuns. ca nu ma axez pe europene daca imi schimb masina. dece sariti de cur in sus? scuzati-mi expresia. si am dat un exemplu. am spus ca raman la logan pana strang un ban in plus. am inteles ca nu se renteaza sa bagi bani intr-un 1.4 si nici nu o sa o fac.

                  @cezar: bac-ul il i-au nu-mi fac probleme.
                  Facem asa.
                  iei bacul, intri la facultate si dupa aia imi dai un Pm si te dam o tura cu toate motorizarile din gama logan. O sa vezi cam toate suspensiile decente care s-au facut pentru logan in diverse combinatii (-1 spira, amortizoare sport, amortizoare stoc, amortizoare intarite ... o sa iti aratam si toate tipurile de sisteme de franare cu care a iesit loganul din fabrica. Dar, prima data vezi naibii de bacul ala si de admitere.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Edward_DK View Post
                    @cezar: bac-ul il i-au nu-mi fac probleme.
                    Off: mare atentie la BAC!!! Vezi ca in cazul asta "iau" se scrie impreunat, fara cratima

                    Bafta!
                    Stock is boring...
                    My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                    Comment


                    • #40
                      eu as da vina pe unii semialfabetizatii care predau limba romana si corecteaza lucrarile dupa "vastele" lor cunostiinte. daca ar lasa toata clasa corijenti, sa vezi cum ar scrie elevii corect...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #41
                        apreciezi corectarea. ai dreptate seba ar putea sa lase corijenti pe capete. apropo in ultimul timp nici profesorii nu mai stiu cum sa scrie corect. cu noile lor cuvine fara cratime si cu cratime. dar sa nu intram in lb romana ca nu e forum de invatamant

                        @yrman: iti voi da un pm imediat ce m-am vazut intrat la facultate

                        Comment


                        • #42
                          da, colega, de aia am si zis ca pe profesori i-as invinui in prima faza. si da, nu e forum de limba romana, dar crede-ma, dupa ce citesti forumul asta, o sa intelegi de ce unii mai si corecteaza...eu recunosc ca nu-s exemplu de corectitudine gramaticala uneori, dar am o scuza: am dat bac-ul acum aproape atatia ani cati ai tu si nu-s profesor de meserie
                          lasand gluma la o parte, vezi de scoala, apoi de modificat masini. si mai inainte de a le modifica, invata sa le conduci calumea, sa le stapanesti. nu invata in trafic, ci in locuri necirculate, cu sticla de apa pe post de jalon, de preferat cand parcarea-i goala. si nu blana din prima, ca nu s-a nascut nimeni ari vatanen dupa ceva zeci de mii cu loganul, poti sa treci in alta clasa, 150+cp
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google