Toba Carbon- Montare + Altele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toba Carbon- Montare + Altele

    Asa baieti, deci asi dori sa fac cateva upgrade-uri, printre care ar fi o toba de carbon ( o doresc atat pentru sunet cat si pentru castig de putere), problemuta e cu montajul, cum montez, ce asi avea nevoie sa montez... vreau sa arate si bine, si ma mai gandeam la filtre, ce imi recomandati (dupa cum vedeti si in propria descriere sunt incepator, asa ca luati-ma usor ), daca mai aveti alte idei cu care se castiga putere, astept

  • #2
    Eu nu stiam ca toba sport iti da putere...si chiar daca ti-ar da... mai mult de un cal nu cred ca are cum. ). Pai achizitioneaza un filtru sport. Sunt cateva si pe forum, de vanzare. Si toba sort trebuie sudata, facut un sistem de prindere special pentru logan.

    Comment


    • #3
      nu te astepta sa primesti armasari din toba sport...doar acceleratia va fi imbunatatita...la fel si cu filtru de aer... toba sport gasesti peste tot...trebuie taiata finala si facut un sistem cu coliere sau sudata...o adaptare....de obicei finalele sport au intrare mult mai mare decat traseul stock trebuie o reductie...cauta pe forum ca sunt cativa care le dau cu tot cu sistem de prindere...Bafta!
      MY CLA

      Comment


      • #4
        daca tot vrei sa schimbi toba schimba toata galeria de evacuare si atunci ...da ai realizat ceva
        Traim intr'o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia!

        Comment


        • #5
          Originally posted by gaborass View Post
          Asa baieti, deci asi dori sa fac cateva upgrade-uri, printre care ar fi o toba de carbon ( o doresc atat pentru sunet cat si pentru castig de putere), problemuta e cu montajul, cum montez, ce asi avea nevoie sa montez... vreau sa arate si bine, si ma mai gandeam la filtre, ce imi recomandati (dupa cum vedeti si in propria descriere sunt incepator, asa ca luati-ma usor ), daca mai aveti alte idei cu care se castiga putere, astept
          daca esti incepator din ce motiv vrei putere? daca vrei putere din ce motiv ai cumparat logan 1.4? dupa ce raspunzi la intrebarile astea o sa vezi cat de bine da toba aia de carbon pe masina.

          Comment


          • #6
            ma intereseaza si pe mine de unde va procurati piese logan(caroserie fata).... am avut un eveniment nefericit.... multumesc anticipat

            Comment


            • #7
              vezi ca nu esti pe topicul bun... Cauta la dezmembrari : ana87 de pe forum te poate ajuta...
              MY CLA

              Comment


              • #8
                E si ce daca are 1.4??? ))

                Nu vad rostul tobei de carbon(??), bani multi dati absolut degeaba.

                O toba sport iti mai usureaza evacuarea(gazele) dar nesemnificativ, ar trebui urmata de o alta evacuare, daca este posibil schimbata complet cap-coada si gandita, nu facuta de mesterul Gica in tiuning.

                Treaba asta cumulata cu un soft bun, iti va da ceva in plus fata de un 1.4 stock si te poti mandri ca esti mai puternic oleaca decat orice 1.4 stock (oricat de chel ar fi) si chiar va trage frumos pt un 1.4 mpi de 75 cp )

                Deci e ceva investitie, nu merge numai cu o toba de impresii si filtru de aer "sport".

                Comment


                • #9
                  Trebuie omologata?

                  Comment


                  • #10
                    Intrebarea asta banuiesc ca este pusa la misto?

                    Cine iti omologheaza tie evacuare?
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      se omologheaza toba sport este service care omologheaza daca nu depasesti X nr de, decibeli

                      Comment


                      • #12
                        salut.am un dvd auto philips model pd7022/12.il dau la schimb cu o toba sport daca intereseaza pe cineva.0784619637

                        Comment


                        • #13
                          toba sport abea ce-am pus eu pe un "1.4". castigul, cu silencer, este ceva zgomot. castigul, fara silencer, esti ca tragi politaii ca mustele la miere. castigul secundar este ca mai castigi o sutime de secunda pe accelerare si un sunet sportiv.

                          avantajul major la toba asta este ca pietonii sunt mai atenti (ca la moto)

                          Comment


                          • #14
                            unde pot gasi o toba sport- carbon ? ma refer pe ce site-uri, ca e plin internetul de tobe d'astea dar undeva sigur de unde a mai luat lumea :-?

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google