Filtru De Aer Murdar De Ulei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Filtru De Aer Murdar De Ulei

    De curand am schimbat filtrul de aer si in dreptul prizei de aer ce duce in motor, filtrul de aer
    era murdar de ulei.Ar putea fi probleme cu motorul pt. ca in functionare n-am sesizat nimic
    sau e ceva normal sa faca pata aceea pe filtru?
    Va multumesc!

  • #2
    Normal nu ar fi voie sa fie murdar de ulei. probabil iri da ulei pe la furtunul de la gazele de carter. Nu ai pus cumva ulei peste nivelul maxim?

    Comment


    • #3
      uleiul e la semn pe joja.

      Comment


      • #4
        ce ulei pui si la cat timp il schimbi?
        internal combustionizer

        Comment


        • #5
          schimba filtrul de aer mai des

          Originally posted by quinn View Post
          De curand am schimbat filtrul de aer si in dreptul prizei de aer ce duce in motor, filtrul de aer
          era murdar de ulei.Ar putea fi probleme cu motorul pt. ca in functionare n-am sesizat nimic
          sau e ceva normal sa faca pata aceea pe filtru?
          Va multumesc!
          Filtrul de aer avea foarte mult praf in el si la turatii mari ajungea sa se faca vid si sa traga ulei prin acel orificiu pentru vaporii de ulei.

          La noi in tara este foarte mult praf si este recomandat sa schimbi filtrul de ulei la 6 000 - 7 000 de kilometri.

          15 000 sau 20 000 de km este un interval foarte mare pentru filtrul de aer la noi in tara.
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • #6
            sau poate fi o problema la segmenti sau supape sau ceva ovalizatr exemplu chiuloasa sau bloc motor

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google