Salutare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare

    am si eu o mica problema...
    la viteza redusa pana in 30 de km cand virez usor stanga dreapa imi bate ceva in partea stanga,exact pe unde e pedala de la ambreiaj
    stie cineva ce ar putea fi?

  • #2
    detalii.. km. vechime, poate fi planetara

    Comment


    • #3
      Cauze pot fi multiple(bieleta antiruliu, capat de bara, bieleta directie, planetara), dar la viraje mai ales cand faci o intoarcere cu volanu' bracat la maxin deobicei planetarele bat si au acel sunet specific pe care probabil l-ai auzit prin trafic pe la taxiuri, masini mai vechi etc.
      Da mai multe detalii despre masina, si despre sunetul pe care il face.

      Comment


      • #4
        masina are 100 de mii de km din 2007.
        planetara nu cred ca ar avea cum sa fie...ca mai de mult am schimbato pe cea dupa partea dreapta si stiu cum suna aia,sunetul de aici nu e aceelasi. practic cand fac stanga dreapta acel "poc" se aude si se simte in podea,in jurul zonei unde tin piciorul stang,pe langa pedala de ambreiaj

        Comment


        • #5
          In ordine, cap bara, bieleta.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #6
            sper sa fie una din astea doua,ca mia zis cineva ca e posibil sa fie caseta de directie si chiar nu as vrea sa fie

            Comment


            • #7
              capul de bara este, nu cade caseta de directie la km astia, bine acuma depinde ce ai facut cu ia, dar mai mult ca sigur este capul de bara si cand le cumperi ia si bieletele sa le schimbi pe toate sa nu mai ai probleme

              Comment


              • #8
                Originally posted by gr88lry View Post
                sper sa fie una din astea doua,ca mia zis cineva ca e posibil sa fie caseta de directie si chiar nu as vrea sa fie
                Caseta "bate"(ca urmare a uzurii sectorului dintat de pe cremaliera si pinionul de angrenare); acest lucru se simte in genere la mersul in linie dreapta pe macadam, deniveleri repetate.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #9
                  Sper sa fie doar atat ca acu 2-3 sapt am sch ambreiaju si ma costat cva

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google