Zgomot Suparator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Suparator

    se intampla sa se auda un zgomot destul de tare, ca de motor turat, parca-mi iau zborul cand ajung pe la 80/h, dar nu e de la motor, ca l-am oprit eu in mers si nu a incetat zgomotul... mi-a zis cineva sa schimb rulmentii fata, i-am schimbat si nicio schimbare...? in mai am facut i-am schimbat capetele de bara...si mi-au zis atunci ca nu e nev sa schimb bieletele, deci nu e de la astea;
    am un logan fara abs din 2005, 100 000 km la bord. multumesc!

  • #2
    E posibil sa fie de la anvelope, imprumuta de la cineva 2 roti si monteaza-le pe fata.

    Comment


    • #3
      Nu cumva ai anvelope de iarna?? Vara scot un sunet foarte urat.
      MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

      Logan din Bicaz (Neamt)

      Comment


      • #4
        Aceeasi problema o am si eu!Am anvelope pireli de vara si am cumparat rulmenti sa-i schimb!...cam pe la 75-80 de km se aude si la mn:|

        Comment


        • #5
          Originally posted by marinicad2002 View Post
          se intampla sa se auda un zgomot destul de tare, ca de motor turat, parca-mi iau zborul cand ajung pe la 80/h
          Verifica anvelopele.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #6
            bataie directie.

            Originally posted by marinicad2002 View Post
            se intampla sa se auda un zgomot destul de tare, ca de motor turat, parca-mi iau zborul cand ajung pe la 80/h, dar nu e de la motor, ca l-am oprit eu in mers si nu a incetat zgomotul... mi-a zis cineva sa schimb rulmentii fata, i-am schimbat si nicio schimbare...? in mai am facut i-am schimbat capetele de bara...si mi-au zis atunci ca nu e nev sa schimb bieletele, deci nu e de la astea;
            am un logan fara abs din 2005, 100 000 km la bord. multumesc!
            O problema asemanatoare am la logan (din 2005) si asta dupa ce am montat cauciucuri de vara DEBICA.Sfatul celor care se ocupa cu cauciucuri spun ca e posibil sa aiba cauciucul o problema si numai din cauza incalzirii si la viteza sa am un zgomot si o usoara bataie la directie.Solutia e ca trebuie sa schimb cauciucurile.

            Comment


            • #7
              asa aveam eu la ford un suierat tot in intervalul asta de viteza 80-100 de ziceai ca am furtunul de turbo spart dar erau anvelopele de iarna dar imi faceau chestia asta doar cand era ud pe jos,de cand le-am pus pe cele de vara liniste totala
              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google