Zgomot Roata Stanga Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Roata Stanga Fata

    Salut,O mica poveste!!!!
    Sunt posesorul unui Logan 1,4 si in urma cu o saptamana am inceput sa sesizez o bataie la roata din stanga-fata atunci cand viram la dreapta.La inceput nu a fost foarte tare,dar in urma cu 2 zile s-a acentuat,asa ca m-am dat jos din masina si cand ma uit sub roata era plin ulei:|.Bun,ma urc in masina si merg la service-ul la care mi-am schimbat distributia,discu de ambreiaj(s-a dus soarele:|) si am mai facut ceva schimburi de ulei la ei.Acolo vbsc cu sefu lor,el imi zice sa astept,vine une "NENE",ii explic ce sintome are,ca pocane cand virez dreapta si ca e plin de ulei,el o ia o urca pe rampa se uita un pic la ea si zice:-E stricata planetara scurta:|.Bun,imi fac programare,merg cumpar planetara de la un magazin ce e mai ieftin decat la ei si duc a doua zi planetara si masina.O las si ei ma suna peste 2 ore sa vin sa o iau.Merg,platesc si ma urc in masina sa plec si ce sa vezi SURPRIZA,acelasi zgomot la roata din stanga.Ma duc iar la NENEA si ii zic:-uite domne' tot asa face,el o ia, da o tura si vine si zice:-Planetara pe care tu ai luato' e stricata:|.Si atunci incepe scandalul,ma cert un pic cu ei,si apoi ei imi zic sa merg la mag si o schimb pt ca e stricata.In fine ma duc la magazin,cei de acolo imi dau alta,cu promisiunea ca le-o aduc pe cea cumparata mai devreme.Ma intorc la service,astept 10 ani pt ca erau si alte masini acolo,vine iar NENEA,o ia o pune pe cea noua si ce sa vezi,SURPRIZA,acelasi zgomot la roata.In momentul acela i-am ameninta cu OPC-ul,pt ca ei au facut constatarea,nu era de vina planetara,iar ei o tineau pe a lor,anume ca planetarele sunt ambele stricate dar ele erau noi noute:|,plus ca imi cereau bani de 2 manopere.Am inceput sa ma cert cu fiecare in parte,si le-am zis sa imi faca gratis masina pt ca e vina lor ca au facut constatarea gresit si m-au facut sa cheltui bani aiurea,si i-am tot amenintat cu OPC_ul.Pana la urma au zis ca imi dau bani inapoi pe manopera si ca eu pot sa plec acasa:P.Nu i-am lasat pana nu mi-au pus planetara inapoi,pe cea veche si originala,si nu le-am mai platit decat o manopera,iar eu au facut 3.Stiu,trebuia sa nu le dau deloc bani!!!In ziua de azi nu ma gasesti un om serios,si un service serios.

    Dupa toata povestea asta,eu intreb...sa fie stricat telescopul?de la el sa fi si curs uleiul iar cand virez el sa bata.???sau de la ce???pt ca planetara sigur nu e:P.


    Pierdut timp(o zi intreaga am stat cu ei) si bani cu nene mecanic,care atunci cand i-am zis ca masina inca are aceleasi simptome el ridica din umeri:|.
    Last edited by alex_pe314; 1 August 2012, 18:57.
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google