Ce Traseu Spre Delta?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Traseu Spre Delta?

    Saptamana viitoare am organizat o mica iesire la pescuit cu niste prieteni. Plecam din Bucuresti si ma intrebam pe unde sa o luam : autostrada soarelui - Constanta - Tulcea sau Bucuresti - Urziceni - Tulcea? si cam cat mai e taxa la pod la Giurgeni?

  • #2
    Eu zic sa o luati pe Bucuresti-urziceni pentru ca e mai scurt drumul,iar taxa de pod la giurgiu e 8 ron

    Comment


    • #3
      Poti alege solutia combinata Bucuresti-Drajna pe autostrada urmata de Drajna-Slobozia si apoi mai departe, pe DN2A Slobozia-Giurgeni-Harsova, apoi Harsova-Tulcea pe DN 22A. Confirm si eu, taxa la Giurgeni este de 8 Ron.
      Varinta Bucuresti-Cernavoda pe A2 urmata de Cernavoda-Constanta-Tulcea nu o recomand fiindca este foarte lunga.( aprox 350 km). Cea mai scurta, ca nr de km este Bucuresti-Urziceni-Slobozia-Harsova-Tulcea, dar pana la Slobozia sunt multe sate( mai ales dupa Urziceni) asa ca e de preferat a se face aceasta distantape autostrada.
      Vreme buna la pescuit!

      Comment


      • #4
        Merci de informatii baieti. Si eu auzisem ca e mai lung pe autostrada. Drum bun pe oriunde mergeti

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google