Pozitie Dreapta Fata + Dreapta Spate Probleme Functionare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozitie Dreapta Fata + Dreapta Spate Probleme Functionare

    am si eu o intrebare ... nu se mai aprind becurile de pozitie de pa partea dreapta (fata+spate) . becurile le`am schimbat in prima faza dar degeaba . m`am gandit sa nu fie de la sigurante si le`am verificat si pe astea dar tot degeaba .. acum ma mai gandesc la blocu de lumini dar nu am de unde sa iau altu pentru proba. daca poate sa ma ajute cineva . multumesc

  • #2
    Ai siguranta arsa. Nu mai stiu exact care este, dar mai verifica inca o data sigurantele din tablou. Daca bine imi amintesc, e una de 10A, mica si de culoare rosie.

    Comment


    • #3
      o sa mai verific odata ... cred ca o sa caut si o schema cu blocu de sigurante poate gasesc ... altceva nu ar avea ce sa fie nu ? mersi de raspuns

      Comment


      • #4
        Aici gasesti descrierea tabloului de sigurante. Pozitii dreapta e de 7,5 A, nu de 10 A cum am scris mai sus.

        http://www.scribd.com/doc/59551535/L...hema-Sigurante

        Comment


        • #5
          daca nu este siguranta arsa , desfa pinul unde se introduce siguranta si degreseaza-l .... asta am patit si m-am dus in service cu ea, ca nu ii dadeam de cap ... totul s-a rezolvat prin degresarea pinului sau cum ii zice, fiindca numai facea contact cu siguranta bft

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google