Huruit La Peste 50-60 Km/h

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Huruit La Peste 50-60 Km/h

    De la un timp am vazut ca parca se aude un huruit la peste 50-60km/h si se aude pana cam pe la 120km/h.Nu se aude tare dar daca asculti cu atnetie il sesizezi.In vara am mai avut o problema asemanatoare de la un rulment:daca tineam volanul drept si nu viram facea ca toti draci daca viram ziceai ca esti pe jos.Sa fie oare de la rulmenti ceva sau capete de bara??
    Dacia Logan 1.4MPI (benzina)
    Opel Astra G 2.0 DTH (diesel)

  • #2
    Huruitul e de la rulmenți și se accentuează odată cu viteza. La mine de exemplu a fost un rulment spate.
    sigpic

    Comment


    • #3
      re

      poti verifica daca ai un bolț de la etrier blocat, lucru ce face ca placuta de frana (de obicei cea din interior) sa stea presata si sa frece pe disc, ceea ce duce la aparitia unui zgomot.
      PREFERENCE 1.6

      Comment


      • #4
        Originally posted by ibuzescu View Post
        Huruitul e de la rulmenți
        Si eu am aceiasi parere...in acest caz.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #5
          Ridica masina pe cric cat sa nu mai atinga solul roata , apuci cu o mana la ora 12 si una la ora 6 si zgaltai cu putere , daca se misca ai rulmentul dus .. aceeasi schema o faci la toate 4 si vezi care e treaba .
          P.S. si mie imi huruia foarte tare la viteza si am descoperit cu metoda asta ca era rulmentul stanga spate ! Succes .
          http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

          Comment


          • #6
            Originally posted by marcghi View Post
            poti verifica daca ai un bolț de la etrier blocat, lucru ce face ca placuta de frana (de obicei cea din interior) sa stea presata si sa frece pe disc, ceea ce duce la aparitia unui zgomot.
            da boltul este un pik blokat nu total se elibereaza dar nu de tot faza e ca l-am avut blocat si am facut o gaura in dreptul lui sa il deblochez
            Dacia Logan 1.4MPI (benzina)
            Opel Astra G 2.0 DTH (diesel)

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google