Lag Pedala Acceleratie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lag Pedala Acceleratie

    buna ziua; sunt noua pe forum, am un logan din 2008 si am o intrebare legata de pedala de acceleratie: nush daca si la voi e la fel, dar la mine simt o mica intarziere la acceleratie cand apas pedala; adica este un timp mort intre momentul in care apas pedala si momentul cand accelereaza;
    ma intereseaza cum pot indeparta aceasta intarziere? vreau sa fac pedala mai sensibila, sa accelereze masina aproape instantaneu cum calc pedala;
    multumesc anticipat!

  • #2
    Originally posted by ank_nfs View Post
    buna ziua; sunt noua pe forum, am un logan din 2008 si am o intrebare legata de pedala de acceleratie: nush daca si la voi e la fel, dar la mine simt o mica intarziere la acceleratie cand apas pedala; adica este un timp mort intre momentul in care apas pedala si momentul cand accelereaza;
    ma intereseaza cum pot indeparta aceasa de plata intarziere? vreau sa fac pedala mai sensibila, sa accelereze masina aproape instantaneu cum calc pedala;
    multumesc anticipat!
    Se poate regla jocul la cablul de acceleratie(in parte dreapta cum te uiti la motor langa filtrul de aer ai pe cablu o bucsa de plastic cu o clema metalica), dar te sfatuiesc sa cureti cu un spray pentru contacte electrice senzorul de turatie aflat pe volanta.

    Comment


    • #3
      ok, m-am uitat azi dimineata; cum sa reglez jocul? ce sa-i fac? explica-mi te rog

      Comment


      • #4
        muti mai in fata clema de metal de pe acel tub cilindric de plastic de pe cablul de acceleratie

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google