1.4 Ambition?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.4 Ambition?

    buna seara; am o nedumerire: loganul meu are urmatoarele dotari - abs, servo, ac, geamuri el fata/spate, tetiere fata/spate, oglinzi el., airbag sofer/pasager, cu alte cuvinte toate dotarile de la ambition 1.6; pe portbagaj scrie 1.4, pe portieradreapta fata scrie AMBITION; care sa fie adevarul? stiu ca ambition este numai de 1.6, la mine scrie 1.4; cand am facut rar-ul aia nu mi-au zis nimic;
    sa am 1.4 deosebit sau 1.6 ambition?

    nu stiu unde se afla seria motorului ca s-o citesc; ma putei ajuta va rog?
    ms

  • #2
    De curiozitate intreb, capota nu ai ridicat-o? in talon nu stii sa te uiti de motor?

    Posibil sa ai varianta laureate plus. Avea aceleasi dotari ca si Ambition.

    Comment


    • #3
      degeaba scrie in talon; daca rar-ul a trecut 1.4 nu inseamna ca si este 1.4
      vreau sa ma uit dupa seria de motor; aia k7j sau k7m
      unde o gasesc ? la motor, la motor; dar unde sa ma uit anume?

      Comment


      • #4
        Pe capacul de la filtrul de aer...

        Comment


        • #5
          adica aici

          P.S.
          Poate ti-au schimbat capacul si ai motor 1.6
          Attached Files
          Last edited by bGy; 31 August 2013, 01:41.
          sigpic

          Comment


          • #6
            DA este laureate + si la mine 2006 pe usa scrie ambition a fost o oferta cu dotarile ambition si motor de 1,4

            Comment


            • #7
              Daca doreai motorizare 1,4 la ambition se putea oferi de cei de la Dacia dar fara jenti aliaj,cum este si ABS plus,[intre versiuni]

              Comment


              • #8
                Originally posted by bGy View Post
                adica aici

                P.S.
                Poate ti-au schimbat capacul si ai motor 1.6
                ha, ce-ar mai fi!!! o parte din mine ar vrea sa fie 1.6, dar nu ramane decat sa ma uit dupa serie

                haideti mai baieti, nu sunt blonda; pe capacul de la filtrul de aer scire 1.4, dar eu vreau sa ma uit dupa seria motorului, cea k7j/k7m; unde o gasesc p-aia?

                HELP PLEASE!!!

                Comment


                • #9
                  Seria o gasesti linga filtrul de ulei, in dreapta lui.

                  Comment


                  • #10
                    Seria motorului la benzina se afla in dreapta filtrului de ulei.
                    VIN-ul este pe suportul amortizorului, in partea stanga cum privesti din fata masinii.

                    PS
                    scuze casper, vad ca am postat odata amandoi.

                    Comment


                    • #11
                      Este varianta Laureate Plus,chiar daca pe usa scrie Ambition. Avea aceeasi configuratie cu Ambition,doar ca avea motor de 1.4 mpi si nu avea jante de aliaj. Masina pe care am facut eu scoala de soferi era la fel,Laureate Plus.

                      Comment


                      • #12
                        azi m-am uitat, am reusit sa descifrez; este k7j 710
                        ce rau imi pare ca-i 1.4 , dar nu-i nimic am in plan sa-i dau steroizi
                        apropo de asta cat pot stoarce dintr-un 1.4 cu urmatoarele modificari: admisie pe 48, serpi 4-2-1 + evacuare pe 50, axa sport si soft. si va rog nu-mi umpleti capul cu sfaturi sa-mi schimb masina si altele de genul pt ca n-o fac; este pasiunea mea s-o modific si o voi face; masina se modifica pt satisfactia personala si pt liniute/raliuri; la fel, nu ma intereseaza cat ajunge toata investitia(1000, 3000, 10.000 euro etc.), toate costa bani doar, nu?

                        ps: daca sunteti secretosi in privinta puterii castigate puteti sa-mi scrieti in pm

                        ms

                        Comment


                        • #13
                          Din ce ai enumerat tu acolo castigi undeva la 10-15 cai.

                          Comment


                          • #14
                            Deocamdata incepe cu o remapare...

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by ank_nfs View Post
                              azi m-am uitat, am reusit sa descifrez; este k7j 710
                              ce rau imi pare ca-i 1.4 , dar nu-i nimic am in plan sa-i dau steroizi
                              apropo de asta cat pot stoarce dintr-un 1.4 cu urmatoarele modificari: admisie pe 48, serpi 4-2-1 + evacuare pe 50, axa sport si soft. si va rog nu-mi umpleti capul cu sfaturi sa-mi schimb masina si altele de genul pt ca n-o fac; este pasiunea mea s-o modific si o voi face; masina se modifica pt satisfactia personala si pt liniute/raliuri; la fel, nu ma intereseaza cat ajunge toata investitia(1000, 3000, 10.000 euro etc.), toate costa bani doar, nu?

                              ps: daca sunteti secretosi in privinta puterii castigate puteti sa-mi scrieti in pm

                              ms
                              Bun, tu ai aflat abia dupa ce ai cumparat masina ce motorizare ai, dar esti hotarat pe liniute? doh...
                              "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                              Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google