Capat Bara De Directie (logan 1.4 2009)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Capat Bara De Directie (logan 1.4 2009)

    Salut,
    As avea cateva intrebari despre capatul la bara de directie pe partea dreapta.
    Am un logan 1.4 model 2009.
    Masina a fost cumparata de noua si are aproape 50 000 de km. De aproximativ o luna se aude o ' bataie ' pe partea dreapta atunci cand trec peste denivelari.
    Asa ca am ridicat-o si am observat un joc la capatul barii de directie. Am verificat si in partea stanga, iar acolo totul este absolut in regula. Deci regula 'masina bate mai intai pe dreapta!' este foarte adevarata.
    1 . Deci ii intreb in special pe cei care au schimbat aceasta piesa ce marca este mai buna? Din cate m-am informat majoritatea spun lemforder, si chiar ca ar fi mai buna decat cea de origine.
    2. Iar unghiul de fuga, sau paralelismul intre roti (nu sunt sigur cat este de corect) , cat costa sa il faci intr-un service oarecare si cat la reprezentanta dacia?
    Last edited by catalyn_27; 30 September 2013, 11:45. Reason: Incorect gramatical

  • #2
    Un cap de bara dus iti determina un joc in volan si la roata nu neaparat o bataie.
    Verifica si bieleta antiruliu si flansa de amortizor.Dupa ce schimbi capatul de bara s-ar putea sa nu scapi de bataie. Ca marca poti incerca TRW si/sau Lemforder daca vrei ceva bun. Ambele branduri sunt furnizori de prim-montaj.
    Acum depinde si ce drumuri faci si cat de bune sunt, ca in Romanica noastra poti sa-ti pui capete de bara din titanium si tot se duc.

    NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google