Revizie 5 Ani Logan 1.4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revizie 5 Ani Logan 1.4

    am facut acum 2 zile revizia de 5 ani si 66000 km, preturile ar fi urmatoarele:
    ulei 88 lei elf 10w40 evolution din gama noua
    filtru aer 29 lei
    filtru ulei 15 lei
    am schimbat si un bec de la consola de climatizare ca se arsese - un bec este 3 lei
    am avut si suportul de la mijloc si cel din spre motor de la teava de esapament rupte(erau si destul de ruginite,dar am mai si atins cu burta masinii pe drumuri forestiere) si le-am sudat,asta m a mai costat 50 de lei
    distributia am facut o anul trecut,iar placutele de frana care au 32000 km mai aveau jumatate carne,mecanicul a zis ca tin lejer inca un an sau 15000 km

    eu unul sunt f multumit de masina,de 5 ani la revizii nu am schimbat decat consumabile,nu am umblat la bucsaraie sau suspensii ori capete de bara

    mai vroiam sa zic ca am injectat ceara de cavitati in logan desi masina este din 2008,eu zic ca un plus de protectie anticoroziva este oricand binevenit mai ales ca iarna se da cu multa sare in bucuresti.operatiunea a fost efectuata in service dacia,ceara a fost ixell,identica cu cea care este folosita de uzina

  • #2
    Aici nu era mai bine?
    Ce facem , deschidem cate un topic pentru fiecare an de revizie si discutam aceleasi lucruri, nu?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google