Fara aditivi ulei motor !!!!!!!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fara aditivi ulei motor !!!!!!!

    Am un logan 1.4 din 2006 are 130mii am zis ca la km astia sa-i fac un cadou acum de sarbatori, i-am schimbat uleiu la mot. Si am bagat si un aditiv 2+2 cu teflon ,{masina nu avea nici o problema inainte} supriza!! A inceput sa scoata putin fum alb ,cind desfac busonul era crema de capucino ,in chiulasa spuma . Am mers doar 40 de km. Dupa craciun pe 26dec i-am facut un alt cadou am schimbat iar uleiu .acum totul e ok. Nu m-ai scoate gram de fum . { uleiu era elf 10w40}
    Last edited by adi xxl; 26 December 2013, 20:34.

  • #2
    Eu cred ca nu era de vina uleiul, ci aditivul de 2+ 2bani. Eu mergeam cu ulei dacia 5w30 (asa a venit din fabrica si de-asta am bagat pana am vandut masina) iar din 100000 in 100000km ii bagam un duralube. Asa am mers cu ea 230000km fara nici o problema.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by adi xxl View Post
      Am un logan 1.4 din 2006 are 130mii am zis ca la km astia sa-i fac un cadou acum de sarbatori, i-am schimbat uleiu la mot. Si am bagat si un aditiv 2+2 cu teflon ,
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #4
        Originally posted by MihaiiahiM View Post
        Eu cred ca nu era de vina uleiul, ci aditivul de 2+ 2bani. Eu mergeam cu ulei dacia 5w30 (asa a venit din fabrica si de-asta am bagat pana am vandut masina) iar din 100000 in 100000km ii bagam un duralube. Asa am mers cu ea 230000km fara nici o problema.
        Si fara Duralube-ul ala tot fara probleme ar fi mers.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google