Bucsa Distrusa Total

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bucsa Distrusa Total

    salutare astazi din greseala al observat o bucsa undeva sub pompa de frana cam la mijlocul distantei dintre carcasa filtru aer si cutia cu sigurante..
    va atasez niste poze
    aveti idee ce piesa e aceea ca sa stiu cat m-ar costa manopera + piesa
    poate da eventuale zgomote in mers? la capatul celalalt e ceva ca o bieleta care are si aia cauciucul crapat...
    intreb asta deoarece am niste scartaieli ingrozitoare la dat cu spatele in special bracat spre maxim dar si in mers la accelerare. am mers la un mecanic si mi-a zis ca sunt bucsele de la bara stabilizatoare dar ca sant ok ca si "carne"
    Attached Files

  • #2
    Ce ai pozat acolo este timoneria cutiei de viteze care nu are nicio legatura cu zgomotul in mers. Si la mine este crapat cauciucul acela de protectie dar nu afecteaza cu nimic. Incearca sa verifici suportul de la cutie sau bieleta antirasturnare cum ii mai zice.

    Comment


    • #3
      Asa mi-au zis si mie la sevice ca sunt ok, si cand am desfacut surpriza, bucsa erea rupa pe intrior, alea fac zgomot la accelerare, urcare bordura, denivelari etc.
      sigpic

      Comment


      • #4
        N-are nici pe burdufu' ala din cauciuc daca e crapat / distrus.
        Si la mine e la fel de cel putin 2-3 ani. Nu da zgomote
        La fel am intrebat si eu cand l-am descoperit deteriorat, daca influenteaza cu ceva si daca se poate schimba doar ala. Cica nu merita efortu'.

        Comment


        • #5
          Caociocu' ala e cam nemernic, adica dur, plasticos, pare casant...
          Ce face el? Protejeaza de-o parere, de praf, de ochii lumii...si se cam crapa (de ciuda).
          Dincolo de glume: eu am facut singurul efort de-al mazgali o data pe an cu silicon de bord.
          Stiind ca siliconul lungeste viata cauciucului...si ala fiind un cauciuc...
          In momentul de fata cauciucul in cauza se prezinta CA NOU. Daca efortul meu a fost util sau inutil...doar istoria va decide. Eu voi continua sa dau cu silicon TOT ce prind cauciuc/plastic pe la masina.
          P.s. INCA nu am ajuns sa dau si pe carenajele de la roti...

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google