Motorul Trepideaza La Relanti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by adi xxl View Post
    cam citi km ai mers numai pe benzina ? la solutia asta m~am gindit si eu am mers cam 90km saptamina trecuta .se simtea o usoara inbunatatire acum trepideaza la fel.eu in cursul saptamani fac naveta cu ea drum scurt Mioveni ~uzina cam 1.5 km. trece pe gaz foarte putin.
    Atunci cand am avut problema asta am mers vreo 270 km pe benzina in afara orasului. Am ales o zi in care sa fac un drum extern (Rm. Valcea- Cluj Napoca). Am scos si siguranta de la instalatia GPL pe perioada cat am mers pe benzina ca sa resetez computerul. I-am dat si putina talpa. De atunci (ca regula) merg si pe benzina cam 100 km la doua rezervoare de GPL. Benzina in rezervorul masinii mele nu este mai mult de 3 linii...tocmai ca sa nu se degradeze in timp.
    Last edited by raduvl; 1 June 2015, 13:25.

    Comment


    • #17
      multumesc RADUVL!!!!!!!!

      Am mers fara siguranta de la gpl citeva zile ,am alrgato un pic ,am shimbat intre 3000~3500 acum motorul merge bine ,am sa m~ai merg o perioada numai pe benzina sa vad daca se mai schimba ceva.multumesc raduvl!!!!!problema rezolvata.

      Comment


      • #18
        Io cand v-am zis ca benzina-i sfanta, sa va-ntoarceti la ea...

        Comment


        • #19
          Benzina e sfanta ... dar si scumpa a naibii! Adi ma bucur ca ai reusit sa rezolvi problema!

          Comment


          • #20
            Folsirea GPL pe un motor benzinar,e un compromis,unii vazind doar pretul/km,nu si efectele ce apar in urma folosiri celor 2 combustibili,alternat.E oarecum firesc,ca vinzatorii si montatorii de GPL,sa scoata in evidenta efectele benefice,ca de celelalte,va loviti in timpul exploatarii...

            Comment


            • #21
              Originally posted by lenush64 View Post
              Folsirea GPL pe un motor benzinar,e un compromis
              Si in ce consta acest compromis?

              Comment


              • #22
                Pret/km,versus,problemele cu care se confrunta...

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google