Aprindere Martor Ceață

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aprindere Martor Ceață

    salut,
    de câteva zile martorul luminos pentru proiectoare ceață se aprinde de capul lui,fără ca proiectoarele să fie acționate.
    lumina este mai palidă,mai ștearsă decât dacă într-adevăr le-ași aprinde.
    am desfăcut tripla spate,am schimbat becul,nu a mai făcut o zi și apoi iarăși a început.
    cred că pe undeva dă la masă,dar nu știu pe unde,se poate să fie în bord,în spatele ceasului?
    este vreo problemă dacă merg așa?
    mulțumesc anticipat pentru eventualele informații.

  • #2
    Normal ca-i o problema , ii incurci pe ceilalti participanti la trafic , incearca sa cureti temeinic contactele din spatele triplei.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • #3
      E o problema veche si din totdeauna. Insuficienta masa la lampile din spate. Are Cristi Streule un tutorial sa tragi cate un fir de la lampa de masa pe masina mai gros si gata problema. Dureaza 15min toata operatiunea. Eu am facut-o la o gramada de lumea operatiunea si gata cu problemele

      Comment


      • #4
        mulțumesc frumos de sfat,așa am să fac.

        Comment


        • #5
          Cu placere! Ti-am specificat lucrul cel mai importanta e sa pui un fir destul de gros si litzat neaaparat!

          Comment


          • #6
            legi fir de masa suplimentar si gata
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

            Comment


            • #7
              Verificarea contactelor din tripla,curatate cu smirghel,eventual putin stranse cu patentul.Pe placa cu becuri este bine ca acele nituri de legatura sa fie cositorite.Daca treaba este facuta bine nu o sa mai aveti probleme multa vreme.Acel fir de masa nu este necesar sa-l dublati,el este calculat sa suporte curentul tuturor becurilor aprinse.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google