Cade Antifonul De Sub Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cade Antifonul De Sub Bord

    Salutare tuturor,
    De cateva saptamani (4 am numarat eu) am observat pe covorasul pasagerului din dreapta bucatele de material verde inchis. La inceput erau bucati mici insa saptamana aceasta am gasit o bucata destul de mare (pe spate pare a avea un adeziv, gen prelandez....).
    Astazi m-am uitat sub bord si am vazut ca materialul cu pricina pare a fi un antifon (sub el am gasit o pasla tot de culoare verde). Materialul pe margini pare a fi ca si hartia igienica (daca apesi pe el putin se sparge ).
    Ce se poate face?
    Multumesc anticipat!

    PS. Sunt noob cand vine vorba de masini asa ca aveti mila de mine si inca o informatie: masina este un Logan 1.4 mpi din oct 2007, luata de noua.
    Attached Files

  • #2
    Au mai patit si alti colegi. Arunci bucatile si gata. La un moment dat se opreste de la sine din cazut.

    Mai poti incerca cu o banda adeziva puternica sa opresti faramitarea de sub torpedou.

    E dezamagitor ca impresie de calitate a masinii insa nu dauneaza nimic functional.
    Logan GPL 1.4

    Comment


    • #3
      Multumesc pentru raspuns. S-ar putea inlocui? banuiesc ca ar trebui desfacut tot interiorul ?
      Ma uitam acum pe net la modalitati de antifonare....pareau interesante

      Comment


      • #4
        Pentru antifonare poti cauta Tutoriale Logan de Cristi Streulea pe Youtube.
        Gasesti foarte multe materiale pentru Logan 1.
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • #5
          Multumesc mult!
          Exact la asta ma uitam
          Cu respect
          CS

          Comment


          • #6
            Si eu am aceeasi problema, si ma streseaz maxim, de ce dracu a incepit sa se macine, la mine tot curge de un an .

            Comment


            • #7
              Si eu sunt in aceeasi situatie,e ca o baba,cade pielea de pe ea.Am dat bordul jos si am cojit tot "cauciucul" ala,cojeala s-a oprit.
              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

              Comment


              • #8
                in aceeasi situatie ma aflu si eu! MCV 2007!

                Comment


                • #9
                  Masina are 8 ani durata de exploatare. Asa ca.....

                  Comment


                  • #10
                    A mea face in noiembrie 8ani, asa ca trebuia sa mai stea câteva luni )).

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google