Dacia Logan 1.4 Benzinar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu ma refeream la cat poate un om sa conduca( pana la urma eu unul chiar daca nu conduc tot obosesc stand degeaba in masina x ore, nu pot sa dorm ca lumea nici daca ma imbat daca nu ma intind).
    In al doilea rand sarbatorile astea, revelionul, reviziile, timpii morti din Italia si Romania si ceo mai fi include toti soferii in acelasi timp, pot sa fie ei si 20.
    E clar ca mototarele pe benzina de pe loganuri sunt foarte fiabile( unii zic ca Renault s-ar situa in primele 5 - 6 marci la capitolul asta), dat totusi peste 700000km in 2 - 3 ani cu loganul( asta daca ar fi posibil) fara nici-o reparatie la masina eu zic ca e un pic SF.

    Comment


    • #17
      eu am alta propunere daca doamne fereste se intim[pla desi sunt destule dovezi ca nu s-ar intimpla da ...in fine, daca tre schimbat ,mergi la buy back la dacia si te alegi cu motor nou cu cel putin aceeasi fiabilitate decat sa schimbi la ala vechi da...trebe ceva lovele, da ce vb noi aici ,pina nu crapa la unu ,dovada ,dam doar cu presupusul

      Comment


      • #18
        am si eu o intrebare pt cei cunoscatorii.....merge pus un motor de 16v in loc de un 1.4 fara modificari???sau daca tre vreo modificare care ar fi ???ms ms

        Comment


        • #19
          schimbat ambreiajul cu unul mai mare, de 1.6. de preferat si cutia de viteze cu un jh3 de pe 1.6. apoi suportii motor. daca vrei 16v cu clima in loc de 1.4 fara clima, schimbi cureaua, dai jos compresorul. mai trebuie inlkocuita galeria de evacuare, complet. si niste cabluri de la motor. asta asa, la prima vedere...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            Originally posted by florin1974 View Post
            stie cineva de unde sa ia un manual de reparatii<<golan>> ca e bun la casa omului.am masina de peste 4 ani si incep sa-i simt lipsa(manualului)
            Cati km are masina?


            fara linkuri externe

            Comment


            • #21
              Buna seara stimatilor. Poate cineva sa dea detalii despre revizia la 4 ani la Logan 1,4 benzina? As fi foarte incantat sa vad informatii din aprilie, mai 2012. Multumesc. Daca e cineva din Iasi care a facut aceasta revizie, cu atat mai bine ....

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google