Parerea Ta Personala Dupa Remapare La 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O sa vin , dar masina mea nu o dau nici la fratele-meu !!!

    Comment


    • Originally posted by alex_comisaru View Post
      @augustin: stiu ca nu zboara.consumul inainte era undeva pe la 9L/urban si extraurban scoteam si 5,5-6 L
      si inca ceva stilul de condus e acelasi,inca parca sunt mai "linistit" acum
      ...eu cred ca la tine din ce spui e mai degraba o problema...nu exista consum cu asa mare diferenta(mai ales ca zici ca nu ai cam schimbat stilul de mers) dupa remapare,ori eroare de citire ori vreo problema ori soft de 2 lei care dracu mai stie ce parametrii ti-a modificat.Eu am consumul mediu(resetat exact dupa remapare) 7,1 l la suta in 90 de km parcursi din care 40 test de forja dupa remapare pe A1...deci e ceva acolo cu consumul ala mare....
      ...la mine o fi placebo sau...nu stiu...parca a avut influenta si asupra franarii...nu stiu...cert e ca sunt multumit...si sustin intru totul impresiile lui Dorin z despre remapare

      Comment


      • viorelu: mentionez ca nu am CB si mam luat dupa cati litrii imi arata in bord daca tin butonul apasat si pun contactul.se poate sa fi calculat si eu gresit

        Comment


        • @viorel: cum sa aiba efect asupra franarii Placebo sigur. Pune discuri ventilate si schimba socoteala.

          Comment


          • In sens pozitiv desigur...probabil impresionat de celelalte schimbari am aceasta parere.
            alex_comisaru nu am stiut...poate de acolo sa fie diferenta

            Comment


            • Se simte din plin remapul,fara doar si poate,doar benzina buna mai trebuie si sa tot conduci

              Comment


              • Zilele astea voi face impreuna cu RedAlin niste teste, a mea remap, a lui stock.
                Cu acceptul lui, voi expune aici rezultatele.

                PS: DOC - acum imi aduc aminte ca fratello (acum vreo 2 ani) tot la tine si-a facut remap, la un tip Alex, foarte de treaba (masina merge si acum beton - 120000 km )
                Last edited by Octavian; 10 March 2009, 21:29.

                Comment


                • Originally posted by Doc View Post
                  Tu ai citit titlul acestui topic? Nici macar nu te incadrezi cu posturile tale in acest subiect - "Parerea Ta Personala Dupa Remapare La 1.4". Daca ai date concrete despre remapare la masina ta te rog sa postezi, altfel esti oftopic si suntem satui de presupunerile tale.
                  ) ) )


                  Buna treba prietene... !

                  Deci , daca inteleg eu bine , trebuie sa-ti dau tie 150 ron si apoi sa pot scrie si eu pe aici... asa ?


                  Niciodata , imi pare rau....si ``oamenii tai`` pot face orice cu masinile lor... doar ei au dat banii pe ele.

                  Oricum pentru tine , felicitari si bafta .

                  Sa auzim de bine .

                  Comment


                  • O intrebare:cu ce benzina vi s-a parut ca trage mai bine dupa remap,nu ma intereseaza consumul,doar cu care trage mai in forta

                    Originally posted by dragos10 View Post
                    ) ) )


                    Buna treba prietene... !

                    Deci , daca inteleg eu bine , trebuie sa-ti dau tie 150 ron si apoi sa pot scrie si eu pe aici... asa ?


                    Niciodata , imi pare rau....si ``oamenii tai`` pot face orice cu masinile lor... doar ei au dat banii pe ele.

                    Oricum pentru tine , felicitari si bafta .

                    Sa auzim de bine .
                    Pai puneti gpl daca nu ai,da-i drumu la gaz,baga si ac,si da-i talpa la 1,4 By Renault,ia vezi,te intreci cu z4?
                    Last edited by alin2009; 10 March 2009, 22:47. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Ca benzina recomand Petrom Top Premium 99+

                      Comment


                      • mah,eu mi-am facut remaparea in timisoara, la niste tipi de la uzinele dacia...care cam odata pe luna pleaca prin tara. Au un soft prototip... care scoate cam 10-15 cai pt benzinare si 15-20 pt diesel...din cate spuneau ei. Ce sa spun...o diferenta se simte...la turatii mici, 1800-2200 inainte de remapare nu prea uraca....acum trage binisor...TOTODATA...inainte de remapare..imi taia benzina undeva la 6200 acum...merge acul aproape de 7000 . Am facut si un test...INAINTE treapta a 2a => 85 DUPA => 97.

                        Comment


                        • Originally posted by NoMaK View Post
                          mah,eu mi-am facut remaparea in timisoara, la niste tipi de la uzinele dacia...care cam odata pe luna pleaca prin tara. Au un soft prototip... care scoate cam 10-15 cai pt benzinare si 15-20 pt diesel...din cate spuneau ei. Ce sa spun...o diferenta se simte...la turatii mici, 1800-2200 inainte de remapare nu prea uraca....acum trage binisor...TOTODATA...inainte de remapare..imi taia benzina undeva la 6200 acum...merge acul aproape de 7000 . Am facut si un test...INAINTE treapta a 2a => 85 DUPA => 97.
                          Si cum ti-au demonstrat tie ca lucreaza la uzinele Dacia??? De parca ar lucra la Ferrari asa ne povestesti.

                          Limitarea la 7000 RPM e o mare teapa, masina ta nu trage mai sus de 6000RPM. Poate sa rontaie la 7000RPM cat vrei tu, dar pierzi timp si produci uzura la motor. Eu ridic limitarea de turatie cu max 500RPM in plus, dar de fiecare data precizez ca este doar o masura de protectie pentru depasiri la limita sa nu taie gazu atunci cand esti pe la jumatatea camionului pe are il depasesti si uiti sa schimbi treapta.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Mie imi urca liniar pana la 7000 (oricum o tampenie sa-i dai pana la 7000, limitare la 6500 cel mai bine) , dar musai sa fie cu benzina buna, altfel mai face nazuri chiar si in zona de 5600-6000 rpm.
                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                            Comment


                            • Eu zic ca 5500 rpm e suficient, desi o scap in limitare destul de des mai ales cu a 1 a. Cand esti hotarat sa te duci nu te mai uiti la turometru sa vezi ce si cum...
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Dupa remapare o cam chinuiam,acum din contra merg mai linistit,cind am nevoie de putere "dau drumul la hergelie-"-adevarat nu sunt multi ....dar sanatosi..

                                Am trecut si de 6500rot/min-si nu sa intamplat nimic-limitarea cred ca-i undeva la 7000[nu am ajuns pina la limitare-sincer]
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google