Nivelul Minim De Carburant Indicat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by bogdan_1984 View Post
    total gresit. becul pentru benzina de rezerva se aprinde la 5 litri, nu la un numar de km. mai poti parcurge 40, 50, 60, etc km cu 5 l in functie de consumul mediu.
    7 litri mai ai in rezervor cand se aprinde becu.
    Am facut ~53 km in forja si n-am ramas fara benzina , am facut si 96 km si am ramas fara benzina, mers normal la drum lung 90-120.

    Comment


    • #32
      Mie mi se aprinde in mod normal cand mai sunt ~53 km de parcurs cu benzina pe care el o indica.De fiecare data se aprinde cand se atinge pragul respectiv.Testat

      Comment


      • #33
        Exact cum a zis si Octavian,,,la 7 litri mi se aprinde becu..daca merg cu 80/90 km/h((consum la aceasta viteza de 4.6-5%)) in afara Bucurestiului fac vreo 100 de km lejer,,in Bucuresti cam 80 de km((consum de 8/9%)).
        Dar nu merg pana la fundul ""butoiului"" alimentez la prima benzinarie,,dar in caz de urgenta maxima stiu cati km pot face cu benzina ramasa de la aprinderea becului in bord.

        Comment


        • #34
          la mine la 6 litri se aprinde...si asa se cam aprinde la majoritatea prietenilor care au logan...nu la un anumit nr de km...daca a mea consuma 11-12% pe oras inseamna ca trebuie sa se aprinda becul la 9 litri

          Comment


          • #35
            Mie cb-ul imi indica 70 km cand se aprinde "dujmanul"...Prin oras.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #36
              indicatii nivel carburant / autonomie

              La mine am vazut ca se stinge ultima pavela si in scurt timp se aprinde becul de rezerva.
              CB inca mai indica autonomia, pana la 78 km, dupa care indicatia dispare.
              Am alimentat imediat cu 6.9 litri si s-au aprins primele 2 pavele.

              Comment


              • #37
                la mine (1.5dci) imi garanteaza 5L. mai am autonomie cam 100-105km. cel putin asa a iesit pa probele mele
                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google