Se Merita Gpl Pe 16v?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se Merita Gpl Pe 16v?

    ca si in titlu doresc opinii si sugestii de la posesorii de motoare renault 16v(1,2 1,4 1,6)care au in dotare montata o instalatie gpl ,cat de rentabil si cate probleme (daca au fost) pana in acest moment cu aceasta!
    kykerul!

  • #2
    Mai stiu eu un var care a zis ca ia mercedes sau bmw din Nemtia si pe urma sa ii puna GPL
    Daca vrei consum mic ia alta motorizare mai mica si nu face asa ceva ,,,sa pui pe 1.6 16v gpl,,,Nu cred ca este cineva cu gpl pe acest motor!

    Comment


    • #3
      Dar ce are motorul asta? E vreun HEMI de l-ai "spurca"?

      Comment


      • #4
        daca motorul asta il vedem pe un megane coupe e slab si este o mizerie. daca il vedem pe un logan este intruchiparea terestra a performantei venita direct de pe circuitele de f1.

        fi ti seriosi oameni buni ca este un motor simplu ca oricare altele. merge gpl fara probleme. este prost pusa problema ca daca voiai consum mai mic nu trebuia sa iti iei 16v. se pune gpl pe xc 90 v8 si pe 745i. da la logan nu merge ca este un motor destinat performantei si nu se merita gpl. get real.

        Comment


        • #5
          Dacia va produce Duster 1.6 16 valve cu GPL din fabrica. Asa ca se poate pune GPL si pe acest Logan 'Hemi' cum spunea cineva mai sus

          Sunt cativa pe forum care au GPL pe 1.6 16 valve si sunt foarte multumiti. Folositi cu incredere SEARCH
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • #6
            Parerea mea este ca e o prostie sa pui pe 16v GPL.

            Motorul asta este cel mai puternic de pe Logan cu cei mai multi CP.

            Deci dc ai ales 16V inseamna ca vrei sa fuga si nu ti cont de consum.

            Daca vrei consum mic alege dci.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • #7
              Bi zis @SDP,,colegii de mai sus au inteles altceva!
              Ori luam motoare sa fuga si sa aiba putere,,ori luam motoare mici si consum mic!
              Dar sa mai luam 4x4 Duster Gpl,,deja e ridicol,,,cand toti de pe forum au zis ca trebuia motor mai puternic la acest model.
              Marx de ce isi ia cineva motor 1.6 16 v??
              Sa fuga,,sa consume,,sa nu consume,,sau sa il "strice" cu gpl ,pe cand altii il resofteaza ca sa aiba mai multa putere?

              Comment


              • #8
                Abia astept sa am un 16v, Clio RS sau un BMW la care sa-i pun instalatie Inter Gaz sau Tomasetto Stag 2 (parca) ca sa moara lumea ca merg la jumate cu aceleasi performante)).

                Pune GPL pe 16v, cea mai ieftina benzina e 4.46 RON la Petrom parca, cand vrei sa te dai o treci pe benzina, iar cand mergi normal sau stai in aglomeratie GPL-ul merita din plin. N-are ce sa se strice, sunt doar conceptii gen "nu pune GPL", "e o prostie sa faci asa ceva", "ia-ti diesel"... . Eu unul ca buget merg mai ieftin ca un posesor de dci de 85 cp daca vreau, atat ca si cost carburant pe 100 de kilometri cat si ca piese consumabile. Avand GPL, sa vezi ce belea e sa nu mergi la consum ca altii)).
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • #9
                  mai e topicul asta, cautati cu grija si veti gasi.
                  acum inchidem taraba
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Fuge de rupe 16 voltiul...cam ca o toyota yaris 1.3 diesel.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google