Manual de Reparatie K4M, Descrierea Motorului 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Salutare colegi loganisti.

    Am un Logan 1.6 16v euro 5 cu ambreiaj hidraulic.
    Stiu ca la fostele loganuri, respectiv 1.6 si 1.4 la ambreiaj se schimba disc si placa plus rulment de presiune.

    Uni zic sa schimbi si rulmentul de presiune (varianta hidraulica) uni zic ca sa nu schimbi rulmentul de presiune la varianta hidraulica?
    Ce se schimba? Cum e normal? Intreb aici poate vede cineva in manualul de reparatii

    Comment


    • #77
      Salut. In primul rand bun venit pe forum.
      Nu am raspunsul la intrebarea ta, dar nimeni nu a raspuns pana acum asa ca incerc sa ajut atat cat stiu si pot.
      Am urcat un extras (din pacate am doar in engleza) dintr-un manual mult mai vechi despre ambreiajul hidraulic, transmisie, doua facturi ale unor colegi ce au schimbat kitul ambreiaj pe: https://www17.zippyshare.com/v/8s9e0qJr/file.html (reclamele sunt enervante dar pana la urma se poate descarca).
      Nu se specifica nimic de rulmentul de presiune, costul si schimbarea sa sunt lucruri separate.
      Am pus si alte extrase din acel manual in folderul Logan. Stiu ca multi vor spune ca e prea vechi, dar acolo se gasesc lucruri interesante ce lipsesc din manualele de reparatii mai noi (tocmai de aceea nu am atasat unul din 2018, nu are prea multe informatii). Voi incerca sa gasesc unul mai recent dar in aceeasi structura si informatii.
      Revenind la rulmentul de presiune parerile sunt impartite. Poate colegii cu experienta te pot ajuta mai mult.

      Comment


      • #78
        Manuale in engleza Duster, Logan, Sandero 2014 si Logan K4M 2018 (extrase doar din motor ) pe: https://www3.zippyshare.com/v/qwmfBdxK/file.html

        Comment


        • #79
          Buna seara. Daca are cineva manualul reparatii pentru K4M, îl rog sa mi-l trimită și mie pe

          hmcristi@yahoo.com

          Multumesc!

          Comment


          • #80
            Buna seara. Daca are cineva manualul reparatii pentru logan 1.6 16V K4M, îl rog sa mi-l trimită și mie pe

            bobocel_alexandru@yahoo.com

            Multumesc!

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google