...

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...

    Salut am un logan 1.6 16v si am observat in ultimul timp ceva neobisnuit. Intr-o seara cand am ajuns acasa dupa ce am oprit motorul am coborat din masina si de undeva din zona compartimentului motor se auzeau zgomote ca nijte batai usoare intr-un metal succesive. Am incercat sa identific sursa zgomotului si nu am reusit sa-mi dau seama de la ce ee. Chestia e ca dupa aproximativ 10 min am revenit langa masina si nu se mai auzea nimic .. de la ce poate fi?

  • #2
    interesant nume la thread, era incalzit bine motorul ? al meu de 1.4 tot asa face dupa ce il opresc, daca a fost fortat inainte... nu e nimic grav
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • #3
      Se raceste galeria de acolo si acele "pocnituri"
      House is in the house

      Comment


      • #4
        Originally posted by dominum View Post
        Se raceste galeria de acolo si acele "pocnituri"
        exact , eu nu am stiut sa explic in termeni mecanici, asta e... nu e nimic grav.
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • #5
          Salut. Si la mine se aud dar tind sa cred ca se aud de la sistemul de racire al masinii. E o parere personala. Daca stie altcineva care este sursa exacta este rugat sa posteze aici.
          PS. Data viitoare cand deschizi un thread nou incearca sa-l denumesti mai concludent. Numai bine.
          Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

          Comment


          • #6
            Pai e ceva normal chestia asta la un motor care e cald in momentul in care il opresti el incepe sa se raceasca cea ce duce la contractarea metalului care scoate niste pocnituri! Ceea ce face asa e acea protectie de la galerie de evacuare!

            Comment


            • #7
              inspecteaza acea protectie metalica de la galerie. e prinsa in niste suruburi. si a mea face la fel si am observat ca un surub a trecut prin carcasa. pur si simplu carcasa s-a desprins iar surubul a ramas in galerie, sau in suportul de prindere.
              fara

              Comment


              • #8
                ms pt raspunsuri ......... m-am mai linistit credeam ca e ceva anormal

                Comment


                • #9
                  Nu mai sperati omul cu suruburi desprinse ai alte chestii bizare. Pur si simplu dupa ce stationezi , motorul fiind cald si galeria la fel, aceasta se raceste si de acolo acele sunete
                  House is in the house

                  Comment


                  • #10
                    Ce fel de titlu e asta? Citeste Regulamentul ala ca p-orma va plangeti ca sunteti arsi "fara motiv".

                    Aici se inchide!
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google