Sonda Lambda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Poti incerca sa o anulezi din soft, scapi cu 200 lei.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #17
      Hmm si ce consecinte pot aparea? Ma gandeam sa cumpar o sonda lambda universala. Din cate am citit difera doar mufa pentru a se potrivi si pe Renault dar nu stiu despre calitate. Deocamdata mi-a sters eroarea din bord. As vrea sa degresez acea mufa poate nu mai face contact bine de la cat praf se aduna pe dedesubt sau arata in diagnoza acest lucru?. Nu ma arunc sa dau 300 lei, mai caut alternative)

      Comment


      • #18
        Aia universala nu prea e ok tot timpul, in unele situatii pe unele masini nu merge cum trebuie.
        Nu e nicio consecinta, sonda 2 iti verifica doar daca functioneaza catalizatorul cum trebuie.
        Last edited by Cristi_Xp; 25 October 2015, 19:22.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #19
          Eu cred ca P0402,spune ca ceva nu-i in regula cu "acel ceva",citit de sonda si trebuie cautata cauza... Nu scot din ecuatie faptul ca si sonda poate da un semnal eronat,dar e trist sa o inlocuiesti, si apoi sa constati ca situatia e identica si ai aruncat banii inutil.De fapt acesta e rolul meseriasului,sa caute si sa gaseasca o cauza reala,ca de meseriasi care doar citesc coduri de eroare si te pun sa inlocuiesti inutil...,e plictisita lumea!

          Comment


          • #20
            P0402 ce motorizare? 1.6 16v?
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google