Trepidare Foarte Urata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trepidare Foarte Urata

    Salutare salutare. Am si eu o problema daca ii pot zice asa.
    Recent am fost acasa in Petrosani(Hunedoara), eu stau in Sibiu. Nici o problema pana aici. Am mers cu ea si pana la 170km/h si nimic. Cand m-am intors la Sibiu am deviat un pic de la traseu si am urcat pe un drum forestier aproximativ vreo 200m. La coborare am atins un pic de pamant, am oprit m-am uitat la ea, dar nimic suspect. Cand am reluat drumul se auzea o bataie puternica pe dreapta iar de la 75-80 km in sus trepida masina de parca se destrama.
    Ce as fi putut lovi asa tare? Cam cat de grav e? Aveti idee?
    Multumesc anticipat pentru raspunsuri
    Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
    Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

  • #2
    Primele verificari simple: cauta un loc cu asfalt drept, uscat si curat si ridica masina cu cricul din dotare. Te uiti bine pe acolo, tragi de roti si vezi daca sunt jocuri, balabaneli, urme de indoire sau lovituri...
    Nu ar fi rau sa verifici interiorul jantelor: eu am patit odata cu o bucata de noroi, un noroi clisos si lipicios care formase un bolovan compact, bine lipit pe interiorul unei roti de pe fata, cat sa treaca pe langa etrier. Greu de vazut la o examinare superficiala dadea niste batai groaznice odata cu cresterea vitezei...
    Am ajuns la un service, masina pe elevator, invartite rotile si descoperit vinovatul. Era atat de bine lipit ca a trebuit data roata jos si desprins bolovanul cu o surubelnita sanatoasa.
    Poate e si la tine doar atat.

    Comment


    • #3
      Bine ar fi. Am sa verific dimineata. Am sa dau si rotile jos sa vad, pentru orice eventualitate!
      Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
      Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

      Comment


      • #4
        S-a facut dimineata?

        Ai rezolvat ceva? Nu de alta dar poate informatia ta mai ajuta un coleg.
        Sper sa auzim de bine.

        Comment


        • #5
          Salutare. Am rezolvat... Am fost cu masina la spalatorie, i-am dat la nenea un ciubuc, a dat cu jet pe sub masina(a dat 3 tone de pamant jos de pe ea) apoi i-am dat eu rotile jos, am curatat-o calumea si surpriza. Masina merge cum trebuie. Un singur lucru ma mai deranjeaza, cand schimb vitezele si bag din a2a in a3a parca se aude un zgomot...ca si cum ai da cu piatra intr-un fier. Dar daca schimb finut, nu se aude. In concluzie multumesc pentru sfat!
          Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
          Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

          Comment


          • #6
            atinge timoneria in aparatoare. Daca te bagi sub masina o sa gasesti o protectie la timonerie si o strmbi putin in afara sa nu mai atinga.

            Comment


            • #7
              deci sa inteleg ca sunetul acela se aude din prostia mea. Protectia era data, aproape la o parte sa zic asa, iar eu am "indreptato"...
              Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
              Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google