Salut, Ulei In Filtrul De Aer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, Ulei In Filtrul De Aer

    am un logan 1.6 16v din 2012 cu gpl l-am achizitionat cand avea 73000 de km nu stiu daca erau reali sau nu am fost foarte multumit de masina.Acum trei zile mi s-a aprins pompa la ulei am oprit am verificat joja care era uscata iar tot uleiul meu e in filtrul de aer.daca imi puteti da ceva solutii.

  • #2
    Pune ulei, masoara compresia. Vezi daca nu ai jet de gaze cu joja scoasa si motor la ralanti. Filtrul de ulei era imbacsit inainte de eveniment?
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      Pune ulei, schimba filtrul de aer, sterge bine carcasa filtrului de aer si dupa cateva sute de km desfa iar la filtrul de aer si vezi urma pe unde a intrat uleiul acolo. Dupa ce ai facut asta si vezi ca treaba persista e bine sa verifici compresia, starea simeringurilor de la supape,..., dar mai intai eu zic sa faci ce am scris in prima fraza. E o parere personala.
      sigpic

      Comment


      • #4
        fltrul de ulei nu era imbacsit.am uitat sa mentionez ca o perioada de vreo luna pana am repart-o se tura rau singura iar relantiul oscila de la 1000 pana la 2500 de ture.am inlocuit motorasul pas cu pas fara vreun rezultat apoi altcineva mi-a spus ca trage aer fals si mi-a etansat o garnitura pe la coloana de aer(cea care pleaca de la filtrul de aer si trece pe deasupra motorului unde sunt montate injectoarele de gaz).multumesc

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google