Discutii generale 1,6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ivan Marian View Post
    Sa vedeti si voi cum arata un filtru de aer dupa aproximativ 5000 de km....jalnic rau si negru ca tuciu
    Sa mai zica cineva ca schimba filtrul la 10000 de km ca asa trebuie sau mai mult ca minte mai mult ca sigur si asta la mine este al treilea filtru schimbat.
    Primul la prima revizie aveam vreo 10 000 de km,,ca nu am stiut ce si cum se mananca loganul ...al doilea la 15 000km si asta acum al treilea la 20 000 de km.
    De la prima revizie nu am mai fost la service...si tot ce am facut mai sus am facut eu singur.
    Ala crezi ca e filtru negru? Iti arat eu filtru negru de ziceai ca e cu carbon activ
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • ieri sau alaltaieri am vazut in Sebes pe un trailer Logan 1,9 dci si sandero 1.6 16v cu embleme de renault pe ele.
      venea din directia pitesti si se indrepta spre iesirea din tara.

      erau usor restilizate dpv estetic. loganul avea discuri pe spate, 5 prezoane la roata iar jantele erau din seria care se pune pe renault

      Comment


      • Sandero 1.6 16V e previzibil dar Logan 1.9 dCi ? Noi nu avem nici 1.5 dCi 110CP si punem 1.9 ? Cu motoarele astea + imbunatatirile aferente nici nu vreau sa stiu cat costa cea mai scumpa .
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • Pai jegosii astia de la dacia nu puteau sa puna si ei discuri pe spate la loganele noastre!
          Macar sa fi pus discuri la alea full ca ale noastre,,dar asta e..bune si astea/tamburii!

          Comment


          • sunt inca tanar si nu ma inseala privirea. chiar vad foarte bine

            sandero 16v si logan 1.9 dci. 1.9 dci care stiu ca are 2 variante 120 si 130 cai.
            jenti pe 16 din gama renault si alte lifting uri

            Comment


            • Probabil ca sunt pt Rusia sau undeva oricum in afara europei. Dar nu stiu insa daca transportul spre rusia se face prin moldova/ukraina sau ce cautau pe la sebes.
              Pt europa nu sunt pt ca in toate tarile din europa loganul se vinde sub numele Dacia si nu renault.
              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

              Comment


              • am rude in franta. la ei se vinde sun sigla renault. stiu sigur

                sa inteleg ca noile motoare euro 5 sunt mai slabe ? 11.3 0-100 kmh fata de 10.20 la varianta euro 4

                sunt aici si parformantele cand functioneaza cu etanol

                Last edited by alessandro; 20 November 2010, 15:47. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Toate automobilele DACIA se vand in Franta sub sigla DACIA nu Renault.

                  Comment


                  • deci : am rude in franta care mi au spus ca in showroom au sigla renault.

                    de la ei am aflat prima data de sandero 16v si nu credeam.

                    Comment


                    • Joi seara m-am intors din Franta. Loganuri nu am vazut decat sub sigla Dacia.
                      Martinel rules!

                      Comment


                      • pai cred ca in magazinele dacia nu se pot vinde decat sub sigla dacia
                        iar sub sigla renault sigur se vand in magazinele renault
                        din cate stiu eu logan se fabrica si sub sigla renault si dacia si mahindra deci aceias masina sub alta firma iar ca exemplu putem lua si citroen c1 care este aceias masina cu peugeot107 dar se vand in firmele respective si sant facute in aceias fabrica daca nu ma insel in polonia dar nu stiu sigur

                        Comment


                        • Repet, in Europa de Vest in NICIO TZARA loganul nu se vinde sub numele de reno. Sunt cateva tzari in Europa de est unde se intampla asta (Rusia, belarus, ukraina ) dar in occident NICAIERI.
                          Si tocmai de asta nu se vinde, pt ca reno "nu vrea sa se faca de ras" cu modele low cost ca loganul. De aia il lasa cu numele DACIA, pentru ca strainii sa nu asocieze numele reno cu o masina ieftina si slab calitativ cum este loganul fata de alte masini. De altfel nici Symbol nu se vinde nicaieri in vest.
                          Last edited by bossake; 27 November 2010, 20:01. Reason: edit
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • Originally posted by bossake View Post
                            Si tocmai de asta nu se vinde, pt ca reno "nu vrea sa se faca de ras" cu modele low cost ca loganul. De aia il lasa cu numele DACIA, pentru ca strainii sa nu asocieze numele reno cu o masina ieftina si slab calitativ cum este loganul fata de alte masini. De altfel nici Symbol nu se vinde nicaieri in vest.
                            esti prea critic fata de logan. are un raport calitate/pret foarte bun dupa parerea mea. si uite ,,ce de ras" este loganul in vest incat se vinde pe rupte!
                            Dacia Logan Laureat, 1.6 16V 105cp, Bleu Electrique

                            Comment


                            • la faza cu discuri pe spate lasa de dorit...adica noi romanii suntem mai fraieri sa nu ne punem...mai dam si pe varianta full 10500 e
                              tot timpul vom fii marginalizati

                              Comment


                              • @bossake

                                In Ungaria se vinde totusi Symbol, sub numele de Thalia.

                                Nu stiu daca te poti lua dupa politica de vanzari pentru a-i critica. De exemplu, Fluence este numai la noi, in Turcia si Rusia (parca).
                                In Franta au si Lattitude, care nu apare la noi si care arata ca un VW Passat CC. Etc.
                                Last edited by Ruud; 7 December 2010, 21:02.
                                Martinel rules!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google