Discutii generale 1,6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Vezi ca pt instifare la liniute se ia cartonas, nu se primeste premiu in bani
    vezi ca au mai fost cativa de s-au dat cu 1.4 vs 16v si in 150m am oprit la verde la semafor sa vina din urma...
    unu in tm care a vrut musai sa facem una intr-o noapte, sa ca am zis "de ce nu?", desi nu fac de-astea decat daca alalat insista serios de tot. A apucat sa spuna doar "ai de p*** mea" cand l-am lasat sa ia avans aprox o masina si-n secunda 5 am trecut pe langa el. Eu nu am vazut cand a zis, mi-a spus tm87kis, care era in dreapta mea
    nu fac pe grozavul, dar nu are rost comparatia ce vrei s-o faci. Chiar n-are rost...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #92
      Probabil ca multi se bazeaza pe talentul lor de a conduce insa e prea mare diferenta de putere intre 1.4 si 1.6 16v... Parerea mea e ca acolo unde sunt mai mult de 10cai diferenta intre masini,oricat de bun ar fi soferul de pe masina mai slaba sansele sunt minime.. Bine, vorbesc de ambii soferi cu aceeasi masina, dar motorizari diferite, nu unul cu dacia logan iar altul cu mitsubishi colt de exemplu.
      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

      Comment


      • #93
        Maine iar ies din oras ma duc la tulcea... Sunt curios ce masini vor insista sa ma depaseasca...

        sigpic

        Comment


        • #94
          Originally posted by gyuriro View Post
          Intrebare ptr toti cei cu motor 16 16v.
          Cum reactionati cand vine unu cu o masina mai slaba si va face la o liniuta ceva???
          Il las sa se duca,nu ma pun la mintea lui.Am trecut de faza asta.
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #95
            Eu nu am trecut de faza asta, mai copilaresc un pic...Frustrati rau astia cu Opel GTC-urii
            http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

            Comment


            • #96
              Sant multi bolnavi am facut o cursa pana la olanesti cu un passat (masina de servici) si pe A1mau depasit 2 cu logan 1.4 si la depasire se uitau de parca ar fi zis lam facut si pe asta cu passatu

              Comment


              • #97
                fratilor loganisti sincer sa fiu am avut ocazia sa ma alerg cu 1.4 ,1.5 ambele
                sincer asta dupa ce au facut figuri
                nu exista comparatie intre 1.6 16v si 1.4
                iar intre 1.5 dci de 85 cp pe treapta a 2 a se tine putin de tine dar in rest ...
                m-am alergat cu un dci craiova -tg jiu si nu i-am dat nici o sansa pur si simplu m-am jucat cu el sa il oftic..saracu dci

                Comment


                • #98
                  pai asa e si normal dar este ceva diferenta de caluti

                  Comment


                  • #99
                    ca 1.6 16v alearga mult mai bine decat restul motorizarilor de la dacia stim cam toti (mai sunt mici exceptii ). Dar eu sunt nemultumit de faptul ca la mcv la 130 km/h are cam 4000 de ture. E zgomotoasa, si consuma destul de mult in regim de autostrada. Sper ca nu-i a mea vre-o exceptie sa ziceti toti ca ale voastre au 3200 de ture la 130km/h . In rest ce sa zic... sunt de-a dreptul amuzanti frustrateii cu 1.4 sau 1.5dci care vor sa depaseasca cu orice pret Aproape ca-mi insenineaza ziua

                    Comment


                    • De obicei cand merg in afara orasului mentin o viteza constanta indiferent ca e vale, deal etc. cand ii vad pe toti ca vin si se agita ii las sa ma depaseasca, oricum mai incolo vine dealul si li se termina distractia )
                      Loganul Meu !

                      Comment


                      • da trbiesc lasati sa se duca de nebuni uni cred ca lumea isi cumpara masina mai puternica sa se alerge cu alti pe autostrazi dar sant si exceptii

                        Comment


                        • Si eu ii cam ignor, daca vor neaparat sa-si scuipe pistoanele sa fie sanatosi. Eu merg cum am eu nevoie, nu cum vor altii. Mai frumos a fost odata (un 1,4) care m-a provocat, l-am lasat sa se duca si peste vreo 2 km. era tras pe dreapta de politie

                          Comment


                          • De acord cu ce ziceti voi,dar cateodata trebuie sa le aratam cine e sefu',ca sa stie de noi...
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • Originally posted by nsa View Post
                              Si eu ii cam ignor, daca vor neaparat sa-si scuipe pistoanele sa fie sanatosi. Eu merg cum am eu nevoie, nu cum vor altii. Mai frumos a fost odata (un 1,4) care m-a provocat, l-am lasat sa se duca si peste vreo 2 km. era tras pe dreapta de politie
                              Ooooo, te-a provocat un 1.4 ??? Si cum a facut? Ti-a facut semn ''vezi ca te provoc'' sau cum? ))) Cel mai tare e sa si raspunzi la asemenea provocari, asa de mici diferente sunt ca nu stii care pe care
                              Nu te contrazic, sunt si d-astia destui (chiar cu masini cu motorizari si mai slabe ca 1.4).
                              Dar se intampla ca eu sa merg mai tare ca un 1.6 16V, am patit asa: el 120-130 , eu 140-150, dupa ce l-am depasit a inceput baiatu sa-si arate muschii, cum spune D-fens sa arate cine-i sefu!.... (no comment...) , pacat ca nu i-a permis traficu sa ma depaseasca, ca-mi arata iel mie ''na na'' la cur...

                              Comment


                              • Pai nu e primul si probabil nici ultimul. A venit din spate si paralel cu mine a dat din cap gen "Hai, facem una?"
                                Pe asta l-am lasat sa se duca ca eram si cu juniorul in masina. Dar cateodata ma mai joc si eu cu ei, ii las sa ia avans si pe urma trec pe langa ei . Dar rar si doar acolo unde stiu ca se poate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google