Consum 1.6 E5...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Roman-Piatra Neamt-Vatra Dornei si retur (aproximativ 400 de km pe asfalt nu tosmai "curat", presiuni incorecte la mersul Roman Piatra, schimbat soferi (cineva care avea diesel, deci il tura si depasea fara retrogradare), vant, ploaie): consum mixt final (resetat cb`ul innainte de plecare) de 6.2 %...

    Daca tot s`a vorbit de consum si filtre de aer, a folosit cineva filtre Falcon pana acum? Cele romanesti (BV) care promit un consum mai mic...
    sigpic
    Show your car off in public, ride her hard in private...
    http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

    Comment


    • #77
      nu s-a mai postat aici consumul numai bucuresti este 10,2 in ideea ca se merge destul de tare cu ea,fie aglomeratia din oras,masina are aproape 18000km,stima

      Comment


      • #78
        sal loganisti ce sa va zic am facut un tur al europei cam 6000 de km in iunie 2014 cu 4 persoane la bord ,bagaje si ceva consumatori electrici si am avut o medie de consum de 7 per total .numai pe autostrazi cu viteze de 150 la ora a luat cam 8 la suta

        Comment


        • #79
          Acum, masina are 16 000 si un pic, dintre care ultimii 4000 km s-au rulat prin tara cu o resetare initiala a computerului de bord...
          S`a mers pe tot felul de drumuri, cam toate conditiile meteo din ultimele 3 saptamani...
          Roman, Iasi, Piatra Neamt, Bacau, Salaj, Cluj, Satu Mare, Brasov, Fagaras (cu urcare pe Transfagarasan), Suceava (Bucovina cu ale sale frumoase manastiri), Vatra Dornei, Bizad, ...
          Consum mixt: 6.1 l/100km
          Conditii de drum mixte si stil de condus mixt!
          sigpic
          Show your car off in public, ride her hard in private...
          http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

          Comment


          • #80
            E ok. Totusi ai foarte multe drumuri extraurbane.

            Ai facut cam 3000 de km extraurban si maxim 1000 km in oras. Ai 3/4 extraurban si doar 1/4 urban.

            Consum mixt ar fi daca ai fi facut jumatate extraurban si jumatate in oras.

            Pe termen lung te-ai putea gandi la o instalatie de GPL.

            7 litri de benzina = 42 RON
            9 litri de GPL = 27 RON

            Castigi 3 EUR la fiecare suta de km ...
            Logan GPL 1.4

            Comment


            • #81
              Venit din concediu, pe traseul:

              Brasov-Bucuresti-Vama Veche-Balchik (o zi)-Vama Veche-Bucuresti-Brasov.

              Cu mancat la o ferma foarte faina prin Bulgaria (Dalboka), unde am coborat si apoi urcat o panta imensa unde am dat jos pasagerii deoarece nu urca masina.

              - AC permanent;
              - 4 persoane + full bagaje (inclusiv la picioare si in brate);
              - schimbat trepte la turatii mari + panta Bulgaria;
              - cateva depasiri puternice
              - super aglomeratie litoral intoarcere, treptele 1 si 2 (Vama Veche - Constanta)
              - viteze de 120-140 km/h pe autostrada

              Am mers fara sa tin cont deloc de consum.

              Total km : 1085
              Total litri : 81.12

              Consum : 7.476 l/100 km
              sigpic

              Comment


              • #82
                cum sa nu urci la dalboka? 1-a si blanaaaaaaa

                Comment


                • #83
                  Problema a fost ca imi luasem avant cu a 1 a si urca, dar cel din fata mea s-a oprit in mijlocul pantei...si de acolo n-a mai plecat pana n-am dat jos pasagerii
                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    atunci te cred... trebuia sa ii pui ceva in frigider celui din fata. niste muschiulet de porc

                    Comment


                    • #85
                      a mea are aproape 20000 km si se merge numai in oras consumul este de 9,9l/100km in ideea ca se merge in zone aglomerate si doua zile pe saptamana este coxata,stima si o zi buna

                      Comment


                      • #86
                        Consum

                        Originally posted by apasul View Post
                        Buna !
                        din luna mai 2012 am achizitionat un LOGAN 1.6/85cp!
                        Am parcurs pina in prezent 1200Km;am inregistrat un consum mediu de 7.1-7.2 l/100km!
                        Alimentez numai benzina CO 98!Pina in prezent sunt multumit!Probabil voi avea un consum mai mic dupa efectuarea minimului de rodaj!
                        Ozi buna la toti loganistii!!!!
                        Buna colegule!
                        Asa am si eu consumul mediu 6,9-7,2 cu mers mult in oras dar exterior recent am avut 5,9 dupa 1100 km in care au fost tot felul de conditii de drum,pante foarte multe,trecut prin zeci de localitati,mers in zona montana,serpentine si ceva autostrada.cit de cit am mers in limitele legale peste tot,exceptie facind zona montana unde traficul si conditiile de drum te limiteaza mult.este ok!de altfel daca rulez in exterior cu bun simt cu 4 persoane ajung 5,7 l la !00 km.Hai ca nu-i rau!Este un benzinar!!!

                        Comment


                        • #87
                          Prin Bucuresti - 9-10L%
                          La drum intins 6.3L% - 110-120 in afara localitatilor - 70-90 in localitati ( asta la un drum de 450 KM ) .

                          Comment


                          • #88
                            Eu am scos si 5.2 L/100 km consum mixt, viteza medie 55 km/h..

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google