Merita???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merita???

    Doresc sa achizitionez in viitorul apropiat o Dacie Logan 1.6 MPI Laureate 90 CP. Pret: 8800 euro
    As dorii sa stiu daca isi merita banii???
    Butoanele pentru geamurile electrice sunt tot pe bord, iar cele pentru geamurile din spate unde se afla???

    Sper ca nu am gresit locul
    Multumesc anticipat!!!

  • #2
    eu cred ca se merita, am tot un laureate, butoanele de la geamurile spate se afla intre scaunele din fata, la fel ca la modelul anterior.banuiesc ca stii, la laureate sunt optionale geamurile electrice spate
    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by Laurr_07 View Post
      eu cred ca se merita, am tot un laureate, butoanele de la geamurile spate se afla intre scaunele din fata, la fel ca la modelul anterior.banuiesc ca stii, la laureate sunt optionale geamurile electrice spate
      Asta stiu, am citit pe multe forumuri si parerile sunt impartite, nici eu nu mai stiu ce sa cred.

      Comment


      • #4
        la dealerul din sfantu gheorghe un laureate e 6500 euro
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          Cred ca mai putin importante sunt geamurile electrice pe spate.
          Mai importante sunt elementele de siguranta. Asa ca eu zic sa-ti iei cu ABS+AFU si air-bag-uri laterale.
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • #6
            abs+afu au toate versiunile de echipare de la 1 ianuarie 2009. deci poti opta pentru airbag-uri laterale. din exterienta iti spun ca butoanele la geamurile electrice spate sunt adevarate tinte ale picioarelor celor din spate. noroc ca nu am geamuri electrice spate, ca saracele butoane acum aratau ca dupa razboi
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              Eu zic ca nu se merita.
              Poti gasi opel astra ( nou, in 5 usi) 1.4 90 cai, la 8900 euro.

              Comment


              • #8
                daca omul vrea masina noua, poate sa fie ala la ce pret vrei tu...
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Cezar View Post
                  Eu zic ca nu se merita.
                  Poti gasi opel astra ( nou, in 5 usi) 1.4 90 cai, la 8900 euro.
                  Unde ai vazut astra nou la 8900 ???

                  Comment


                  • #10
                    In Bucuresti la dealer. Daca ai rabla, platesti 8000 euro.
                    In 8900 euro primesti aer conditionat, geamuri electrice fata, abs, si spatiu mai mic.
                    Suna un dealer opel si vezi daca mai este valabila oferta.
                    PS: un coleg si-a achizitionat asa ceva, in urma cu 1 saptamana.

                    Comment


                    • #11
                      La 8900(+100 euro fata de cei 8800 ai tai)poti lua un Laureate 1.6 16v 105 cp.
                      Descoperă gama completă Dacia: Spring, Jogger, Sandero Stepway, Logan, Duster, Sandero. Prețuri și caracteristici.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #12
                        Pt. alindrgn .Geamurile electrice spate au buton de blocare asa ca vor merge doar cand vrea soferul.
                        Last edited by amg; 10 May 2009, 20:59.
                        Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                        Comment


                        • #13
                          Corect AMG , cred ca deaia au inventat butonul ala , ca sa nu atinga cumva accidental cineva butoanele de la geamuri cu piciorul , in special copii.
                          , sunt cu ochii pe voi !
                          :thumbsup:

                          Comment


                          • #14
                            @amg: stiu

                            @FLORYN: atunci la cielo de ce mai exista butonul de blocare al geamurilor electrice spate? ca are butoanele pe usi acel buton este pentru protectia copiilor, ca sa nu deschida ei geamurile, nu ca sa nu il deschizi tu cu piciorul din greseala
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #15
                              Pot sa confirm si eu ce a zis FLORYN,se deschid foarte usor geamurile din spate cu ajutorul picioarelor(de catre pasagerii din spate).
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google