Logan 1.4 Mpi Sau 1.6 Mpi

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pentru ce vrei tu eu iti recomand 1.5 dci sau 1.4 gaz. amandoua sunt economice nuai ca la dci mare grija sa ii dai motorina buna si e ok.

    Comment


    • #17
      @Cristi_Xp: credeam ca ne incadram in pretul lui. 1.6 16v e recomandarea logica, alaturi de 1.5 85cp, dar la cu totul alte preturi. stii tu povestea: mai pui un ban si-ti iei... dar mai pui un ban peste banii aia si-ti iei... dar mai pui un ban peste ce-ai pus pana acum si ce drac mai cauti pe forumul LoganClub, muta-te pe forumuri de Skoda, Renault, etc.

      tot timpul poti plusa la pret putin cate putin, dar se aduna si n-ajungi nicaieri. daca omul a spus 7000-7500, exista posibilitatea sa se fi gandit la 7500 ca la o suma la care ar putea ajunge strangandu-se de 00-le din dotare, facand oaresce sacrificii, inclusiv Rabla.

      conform configuratorului de pe site, in varianta cea mai slaba, un laureate 1.6 16v costa 9155 euro. mult peste bugetul lui filaret. si mie mi-ar placea un 3.0 TDI, dar de unde malai?

      Comment


      • #18
        1.6 e clar net superior motorului de 1.4
        TAXI M2O

        Comment


        • #19
          dany_m2v toate mesajele tale am vazut ca le postezi fara nicio dovada,fara niciun adevar,doar pentru +1.Calmeaza-te omule.
          ON: Mai era un topic care avea cateva zeci de pagini,1.4 vs 1.6,ar fii bine sa il citesti si sa iti iei ce crezi tu ca o sa tii se potriveasca.In alta ordine de idei e cazul sa te gandesti si la inmatriculare,care la un 1.6 acum te costa 3300 lei,si pentru ce?Sa iti zic eu,am fost in aceeasi problema ca si tine,1.4 sau 1.6?Ambele se comporta cam la fel pana la viteza de 120,si unde vrei tu sa mergi cu viteze mai mari?Sa nu uitam ca 1.6 este cea mai flamanda motorizare.Bafta cu noua achizitie,sa iei ce crezi tu ca este mai bine,ca daca te iei dupa noi toti,mai rau te incurci.

          Comment


          • #20
            Cei care aveti 1.6 ii recomandati omului 1.6 iar cei cu 1.4 nu se lasa mai prejos sa recomande motorul 1.4 ca find potrivit,mi se pare un pic de subiectivism.
            On topic: Din postul tau nu se intelege nimic,nu se intelege la ce vrei sa folosesti masina,nu se intelege unde vrei sa folosesti masina.Te rog posteaza mai multe date referitor utilizare,numarul de km pe care intentionezi sa ii faci intrun an etc.

            Comment


            • #21
              Originally posted by CataLiNNN View Post
              dany_m2v toate mesajele tale am vazut ca le postezi fara nicio dovada,fara niciun adevar,doar pentru +1.Calmeaza-te omule.
              ON: Mai era un topic care avea cateva zeci de pagini,1.4 vs 1.6,ar fii bine sa il citesti si sa iti iei ce crezi tu ca o sa tii se potriveasca.In alta ordine de idei e cazul sa te gandesti si la inmatriculare,care la un 1.6 acum te costa 3300 lei,si pentru ce?Sa iti zic eu,am fost in aceeasi problema ca si tine,1.4 sau 1.6?Ambele se comporta cam la fel pana la viteza de 120,si unde vrei tu sa mergi cu viteze mai mari?Sa nu uitam ca 1.6 este cea mai flamanda motorizare.Bafta cu noua achizitie,sa iei ce crezi tu ca este mai bine,ca daca te iei dupa noi toti,mai rau te incurci.
              Se continua unde a spus colegul.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google