Nu Functioneaza Frana Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu Functioneaza Frana Spate

    salutare am si eu o problema numi functioneza frana spate imi poate da cineva vreo informatie din ce cauza pacutele sunt bune

  • #2
    Masina e cu ABS sau fara?
    Daca e fara abs e posibil sa fie repartitorul blocat sau dereglat.
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

    Comment


    • #3
      Cum ti-ai dat seama ca nu functioneaza? Pacutele sunt pe fata, n-au treaba cu spatele...

      Comment


      • #4
        Sa nu fie rupt cablu de la frana de mana...
        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

        Comment


        • #5
          care-i legatura intre prefectura si coada vacii? adica ce-are frana de mana cu frana de picior?
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            nici nu a precizat care frana nu functioneaza, cea de serviciu sau cea de urgenta...
            sigpic

            Comment


            • #7
              cati km ai ? ai facut un test de frane?
              http://www.youtube.com/watch?v=iwR7tV34jvg poate te ajuta daca vrei sa iti schimbi singur ferodourile daca e vb de uzura.

              Comment


              • #8
                Mai mult ca sigur este cea de serviciu,cea de stationare nu prea cade la Logan.O posibila cauza este tija actionare repartitor dereglata,daca este repartitor mecanic,sau indoita,am intalnit caz.Cum ti-ai dat seama ca nu ai frana pe spate ?
                LOGAN--> <--TOYOTA

                Comment


                • #9
                  am si eu aceasi problema cu discuri si placute noi nu am frane pe masina(decat pana in 50..nu am abs) si se invarte de spate daca franez la viteze mari brusc..

                  Comment


                  • #10
                    dezechilibru la frana pe spate, mergi la un service sa-ti regleze franele. daca ai discuri si placute noi, mergi lejer cateva sute de km, sa se aseze placutele pe discuri. pana nu se potrivesc suprafetele, nu vei avea frane. sau ai luat placute prea dure si de aia n-ai forta mare la franare.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      au cam 3000 de km discurile si placutele(si Inainte sa le schimb tot la fel franau..)..la itp m-a respins pentru ca era prea mare diferenta intre fata si spate la franare..,frana de mana am vazut ca tine bine..

                      Comment


                      • #12
                        atunci repartitorul de pe puntea spate e hiba...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          poate ma ajuta cineva... mi- am luat un logan 1.6 mpi (cu abs) dar am condus si unul fara abs . problema este urmatoarea: am sesizat ca la cel cu abs cand apesi doar un pic pedala de frana nu franeaza asa violent ca la cel fara abs,de ce? e vreo problema la masina mea sau asa e normal? la cel fara doar un pic sa o pisti si esti in parbriz.

                          Comment


                          • #14
                            Asa este normal,stai linistit!
                            sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                            Comment


                            • #15
                              Am si eu o intrebare: conductele(tuburile) alea negre(nu de carburant) care se vad pe sub masina incepand de la jumatatea din spate a masinii si care duc cate unul la fiecare roata spate, sunt conducte de frana sau sunt niste tuburi care protejeaza cablurile franei de mana? Nu de alta dar la mine au inceput sa se frece si sa se roada fix in fierul din poza de mai jos.
                              Multumesc!
                              Attached Files
                              Last edited by lord_wader; 3 October 2010, 20:06.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google