Probleme Cutie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Cutie

    Salutare! Am si eu o problema si nu stiu exact ce e, sa incep cu inceputul, in momentul cand e incalzit motorul si stau la semafor in relanti imi face motorul ca un dizel , iar in momentul in care apas pedala de ambreiaj nu se mai aude, cei de la DAREX ( service auto dacia) au pus-o pe tester si au zis ca nu are nimic.... Atunci daca nu are nimic unde e rezervorul pt motorina .
    P.S. Am uitat sa mentionez ca am un preferance de 1.6 si problema e de la inceput, ceea ce am mai auzit e ca ar fi de la rulmentul de presiune

  • #2
    Nu chiar ca un diesel face ....Un pic tzacane ...Daca e asa nu are nimic " asa e toate "
    sigpic

    Comment


    • #3
      Vibratiile la ralanti sunt mai mari decat in turatii superioare, iar daca tu tii ambreiat intrerupi legatura dintre cutie si motor si zgomotul nu se mai aude din masina. Tacanitul ala vine de la cutie, si e normal sa fie asa, atat timp cat tii ambreiat cutia nu se mai "invarte" si in felul asta nu se aud jocurile dintre pinioane. In sarcina (in miscare) jocurile dintre pinioane dispar pentru ca au treaba, trebe sa se invarta unul pe celalalt.

      Comment


      • #4
        Acelasi subiect se discuta si aici, deci se inchide.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google