Remapare 1.6 8v Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Remapare 1.6 8v Gpl

    Buna! Am logan 2005 1.6 8v pe gpl,si as vrea sa o remapez. Cnad remaparea e facut puterea marita se vede doar cand mergi pe benzina,sau se simte si cand mergi pe gaz marita?

  • #2
    se simte si pe gaz ... dar nu ca pe benzina !
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • #3
      Nu am probleme cu acceleratia pe gaz,dar nici pe benzina,fac de la 60la 160 in 28 sec. pe gaz,devi e sprintena,dar parca as vrea un cuplu mai mare,sa compenseze mai bine acele posibile "erori de putere" de pe gaz. :P

      Comment


      • #4
        Eu am 1.6 8V GPL de fabrica. Merita cu varf si indesat. Consumul va creste putin (cam 0.5-1l in functie de talpa)

        Fii atent ca dupa remapare s-ar putea sa se deregleze instalatia de GPL. Am patit-o eu insa s-a rezolvat in 15 minute la o firma de montaj GPL.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Bodanel View Post
          Eu am 1.6 8V GPL de fabrica. Merita cu varf si indesat. Consumul va creste putin (cam 0.5-1l in functie de talpa)

          Fii atent ca dupa remapare s-ar putea sa se deregleze instalatia de GPL. Am patit-o eu insa s-a rezolvat in 15 minute la o firma de montaj GPL.
          Multam.

          Comment


          • #6
            Originally posted by Bodanel View Post
            Eu am 1.6 8V GPL de fabrica. Merita cu varf si indesat. Consumul va creste putin (cam 0.5-1l in functie de talpa)

            Fii atent ca dupa remapare s-ar putea sa se deregleze instalatia de GPL. Am patit-o eu insa s-a rezolvat in 15 minute la o firma de montaj GPL.
            te referi la consumul de gaz 0.5-1 l?

            Comment


            • #7
              Originally posted by kumpel View Post
              te referi la consumul de gaz 0.5-1 l?
              Da. Sunt prea zgarcit ca sa merg pe benzina.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google