Consum 1.6 mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai a mers cu 130 pana la Bucuresti sau Ploiesti, ca dupa incetisor incetisor pana la predeal si a mai scazut consumul.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Asa da, mergi blana autostrada dupa care mergi cu 70 ca sa iti scada consumul de la 8 la 6,3

      Comment


      • 6.5 % media

        Comment


        • 6.5 l/100 media cui ? cand rulezi pe capre?)

          Comment


          • cand se mai duce in garaj odata la 3 zile sa ii dea o cheie....si atat.
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • Rautacioasa lumea p-aici... Eu cred ca 6.5% e consumul pe timp de iarna, distante scurte, si multe semafoare...

              Comment


              • deci daca merg iarna pe distante scurte si multe semafoare consuma 6.5 %? :d Mie mi s-a stricat masina daca am consum de 12 %

                Comment


                • La mine de cand a venit frigul nici nu-i mai pun benzina, plec pe rezerva de acasa si ajung la destinatie cu 2-3 linii la benzina.
                  Craciun Fericit!

                  Comment


                  • o8MeLc, aia cu 6,5% iarna era o gluma, probabil te-ai prins dar... am precizat pentru orice eventualitate...

                    bad_hrc... pentru ca ai descoperit loganul 1.6 pm (pm de la perpetuum mobile), daca ne-om vedea vreodata dau o bere... )

                    Comment


                    • zilele acestea.....cu + pe afara.....20 l=320km........10% intern,restul afara....numai cu viteze de 60-90km...
                      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                      Comment


                      • Si la mine tot in jur de 10 l la suta consuma in oras, acum iarna; pe afara nu am mai iesit cu ea de vreo luna, nu ma pronunt momentan.

                        Comment


                        • Mie imi consuma ca probabil tuturor posesorilor de Logan 1.6 in oras iarna aproximativ intre 10 si 13 % (consum daca se poate spune urban in Bucuresti, adica maxim treapta a II a ) cine spune ca ii consuma cu mult mai putin sa ma lamureasca si pe mine cum procedeaza, repet, in conditiile de mai sus.
                          sigpic

                          Comment


                          • Mie in Constanta imi ia ~9,5% , daca cineva scoate mai putin sa ne invete si pe noi
                            sigpic

                            Comment


                            • Iarna in Bucuresti daca mai ai si drumuri scurte de facut nici nu trebuie sa te uiti la consum ca cedezi nervos Daca este si zapada pe jos... se misca astia prin trafic zici ca le imping.

                              Comment


                              • Are dreptate drumurile scurte iti face un consum de nu iti vine sa crezi.La mine tot la fel drumuri scurte maxim 4 km consum mediu de 14,3
                                are dreptate bad_hrc
                                Asta e ce sa facem trebe sa ne facem treaba

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google