Consum 1.6 mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nui masina de concurs dar nici troaca nui ,ii trocarici
    nui dai in gura nu consuma ce mai la deal la vale ne laudam iar cu consumuri dalea de 3,4 si viteze de 1000 la ora
    se invirte roata consumi nu se invirte nu ai consum o frecam atita cu consumu cui nui place sa isi ia bicicleta si are consum un mar pe zi
    Last edited by Seba; 15 June 2008, 00:56.
    toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

    Comment


    • Exact ... ) rog moderatorii sa nu sanctioneze acel ,,frecam" ,ca are dreptate :d peste 200 de posturi despre ceva ce stim cu totii ...
      Last edited by Seba; 15 June 2008, 00:56.
      sigpicMy ride

      Comment


      • Exact,ms pentru sustinere
        toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

        Comment


        • E bine spus doar ca unii nu s-au obisnuit inca cu ideea asta
          incep si eu sa ma obisnuiesc inca
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • Baaaaa...Musai sa se vorbeasca in continuare (cel putin mai pe atat) de consum )
            Nu mai vorbim de consum, nu mai vorbim de nici un versus, nu mai deschidem nici un subiect ca stim deja ce si cum si gata...Putem sa uitam de forum...

            PS: pai eu de cine ma mai iau daca nu vine Bubu care s-a tinut dupa un Mertan Brabus...?
            Unde mai descoperiti consumurile extra-mega-minuscule de la diesel de ~4,6% la 140-150/h..? ))

            Sorry de offtopic.

            Comment


            • Bah ... Eu dadeam exemplu viteza, nu masina aluia
              off: are un prieten un CLS 350 care din cate stiu eu tot brabus este. Sau poate ma insel. si ziceam ca a trecut pe langa mine nu ca m-am tinut dupa el.
              Last edited by bubu_vasile; 14 June 2008, 12:14.
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • Originally posted by Mario View Post
                Salut,
                Sper ca nu exista deja un topic legat de consumul de carburant; daca da, atunci i-mi cer scuze si ii rog pe administratori sa stearga topicul.

                As vrea sa discutam despre consumul de benzina la aceste modele;
                Care este viteza economica a loganului (stiu ca cel mai economic este statul in garaj, deci nu incercati, va rog)?
                Ce tipuri de benzina a-ti folosit si cum vi s-au parut prin comparatie?
                Cred ca cei care au masini cu functia de "consum instant" pe CB ne pot imparatasi cunostintele lor despre condus economic.
                Va multumesc!
                Consumul tine de modul in care se conduce masina,si cat de incarcata este,si nu de unde alimentezi, caci sincer mi se pare o aberatie treaba asta.Eu alimentez numai si numai de la ROMPETROL,{nu fac reclama}, si la drum intins imi ia 6l/100km. Viteza medie de 80-100km,pana in 3000tr, cu a 5a. Facut Piatra Neamt-Bucuresti,si retur, adika 700km=50l benzina, si mers cu 120km/h,2 persoane +sofer in masina,6.5l/100km. Si nu am CB activat sa pot vedea consumul instantaneu.
                Cei care au model de preferance,asa cum am eu, pot vedea cat mai au in rezervor,tinanad apasat butonul din bord,cu, contactul pus.
                Last edited by cristi3775; 14 June 2008, 12:17.
                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                Comment


                • Timisoara - Roma (Italia), ~1600KM ,
                  viteza intre 120-145 (ocazional un 160; media pe CB era 123KM/h)

                  consum mediu 7.8L/100 pe CB. Calculat real cu plinuri 7.9L/100

                  S.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Iancucezar doctoru are dreptate la masina la el asa s-a intamplat stiu ca am vazut
                    sigpic

                    Comment


                    • Ce anume s-a intamplat la mine la masina?

                      Comment


                      • Iancucezar m-ai inteles gresit am spus ca la doctoru la masina(care a scris ca daca bagi 99+ consuma mai putin )asa sa si intamplat cu aceasta benzina a consumat mai putin masina lui
                        sigpic

                        Comment


                        • Ieri Buzau-Baneasa si retur,caldura mare,3 insi+bagaj,viteza maxima 120 in unele locuri in rest constant 100-110,AC non-stop.272,5 km parcursi,18,1 l consumati,consum mediu CB 6,6 l/100 km,eu zic ca este f decent.Benzina petrom Premium 95 fp,am bagat in mai multe randuri(plinuri) si +99 dar nu e nicio diferenta mai mult efect placebo.
                          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                          Comment


                          • La viteza aia e super bun consumul :-)

                            S.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Roma - Timisoara (~1700KM)

                              viteza: 130-145KM/h (depinde de traseu, au fost si mai mici, in special langa marile orase unde am prins ambuteiaj pe autostrada; dar si mai mari, pana la 165KM/h, dar pe portiuni mici unde depaseam coloane de autocamioane si veneau masini pe banda 2 cu viteza mare)
                              consum: 7.9L/100 (facut cu plinul)
                              viteza medie pe bord: 127KM/h

                              Eu ma declar multumit de consum.
                              La 140KM/h daca mergi mai tot timpul este pe banda 2. 85% dintre masini nu depasesc 120KM/h-130KM/h deci e o viteza foarte buna de croaziera cu un consum bunicel.

                              S.
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • La 140 km/h cat consuma? Ca un 1.4 consuma cam 8. Si un pic chiar. 1.6 presupun ca mai putin. Dar cat? Multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google