Consum 1.6 mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "....... 6% 373 km cu viteza medie 74.8 km/h......"

    Coincidenta nu gluma . E un consum bun.

    Apropo postati si voi cam cat va "papa" in oras sa vedem....numai sa scrieti si viteza medie ca sa ne putem da seama prin ce trafic circulati.
    Numai bine!
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • ok...in oras imi papa 10,4. Stau in Piatra Neamt. dar merg un pic sportiv.

      Comment


      • 5.6% calculat pe 420 km pitesti sibiu si retur -preferance viteza nu a depasit 120km/h

        Comment


        • Din cauza a doua semafoare puse deampixulea in Braila mi-a crescut consumul cu cel putin 1,5l la suta de km. Doua semafoare doar . Acum am in oras cel putin 11% .
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • aveti consumuri bune, baieti...
            felicitari. eu sub 6.7 iarna la drum nu prea pot sa scot
            iar in bucuresti, 11-12... ca deh... merg printr-o zona nu foarte aglomerata...
            Better late than never, but never better late

            Comment


            • Nu inteleg ce vrei sa spui.
              Iarna 6,7 e un consum bun vara ar fi cam 6,2. Ca sa obtii sub 6,0 e plictiseala mare.
              Iar in Bucuresti 11-12 e consum normal.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Se poate si mai bine de 11-12...numai ca esti dependent de multe situatii....ora la circuli, vreme etc. Spre exemplu azi dimineata, in loc de viteza 3 si a 4, eu am mers a 2 si a 3 (rar a 4) => probabil a luat 11-12%.
                In schimb imi iese o medie intre 9.5%-10.5% (am invatat si ceva stradute de la taximetristi), iar spre exemplu am facut un test o saptamana de mers noaptea cu ea si n-am putut sa scad sub 8.3% (tot te omoare semafoarele). Sunt tare curios de mediile voastre de viteza.
                Numai de bine.
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by CCCC View Post
                  5.6% calculat pe 420 km pitesti sibiu si retur -preferance viteza nu a depasit 120km/h
                  N-ai depasit 120, dar preponderent te-ai miscat ca melcu, adica ~80-85/h.

                  Comment


                  • hm, maxim 100. acolo ar consuma vara undeva la 5.4-5.5% deci un 90-95 intins; sa tot fie 80-85 si ocazional 120. corect, tavi
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Da...asta tre s-o pun in rama , ai fost si tu o data de acord cu mine )))

                      PS: eu stiu cum am mers cu a mea ca sa scot in final un 5,8% (si nu mi-a placut stilu de mers).

                      Comment


                      • 11.3 l/100 km

                        Cel mai mic consum pe care l-am avut a fost de 9,2 l/100 km , iar acum am de 11,3 l/100 km si bag numai benzina EUro 5 de la MOL .. in afar localitatii media cam 130 km/h , iar in oras cam vreo 70 - 80 km /h . Cam mare consumul ..

                        Comment


                        • Cam mare consumul conduci poate cam sportiv baga benzina de la petrom ce este foarte buna si urmareste atuncea consumul.

                          Comment


                          • nu face benzina diferente asa mari ...

                            incearca sa mergi mai lejer cu ea ... vezi ca e MCV si are oricum consum ceva mai mare ca o berlina....

                            S.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Pai daca zice media de 130 nu-i mare consumu de 9.
                              Si in oras cat sa-i consume? 7%? Normal ca ia 11-12, poate merge si mai sportiv.

                              Comment


                              • Si tu crezi ca e posibila media 130% ? :-))

                                Abia o scoti pe autostrada ...

                                Probabil merge cu 130-140 constant ... dar tot e cam mare consumul 9.2L/100. Depinde acum si cat de mult apasa pedala sa ajunga acolo ... :-))

                                S.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google