Consum 1.6 mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • -Cedez sau dau de pomana una bucata Logan DCI 85 resoftat, consum mediu pe ultimii 90000 (nouazecidemii) km 5.34%, cost/10000km 2073lei (fara revizii).
    -Cumpar una bucata Logan 1.6MPI, minim 190000 (unasutanouazecimii) km, consum 5.8%. Ofer 20000 (douazecimii) euro. Banii jos.

    Comment


    • Ploiesti - Bucuresti - A2 - Constanta - Mangalia , consum 7.1 - 7.2 , pe autostrada am mersi si cu 130 . 3 persoane in masina , portbagaj full ( de a fost pastele ) )

      Comment


      • De mult nu am mai avut asa consum cu 4 persoane in masina
        Attached Files

        Comment


        • pe 114KM e irelevant. Dupa 250+ KM are acuratete.

          S.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • poate ii creste cu 300 g. eu la 61 km/h viteza medie am scos 6,1%, deci nu cred ca e diferenta mare
            sigpic

            Comment


            • nu ma redeream la viteza medie ci la distanta parcursa (dupa 250-300 Km afiseaza datele cat de cat corect ptr consum mediu).

              Oricum la 51KM/h a mers "relaxat", ar fi normal acel consum...

              S.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Pe mine ma intereseaza cunsumul pe distanta respectiva ca o parcurg destul de des!

                Comment


                • De cand s-a mai incalzit afara a scazut consumul la 9.2% si cred ca este inca in scadere, eu merg 99.9% numai in oras.

                  Comment


                  • salutare. am si eu o intrebare pentru cunoscatori. am un prieten cu un logan 1.6 8v si spune ca la drum lung (gen bucuresti - gura diham) scoate un consum mediu de 4.5l/100 km. eu sincer nu cred ca se poate. va multumesc anticipat

                    Comment


                    • Nu cred ca se poate asa putin!

                      Comment


                      • faceti o medie de la plin la plin, asta e singurul consum real.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by bogdanblue View Post
                          salutare. am si eu o intrebare pentru cunoscatori. am un prieten cu un logan 1.6 8v si spune ca la drum lung (gen bucuresti - gura diham) scoate un consum mediu de 4.5l/100 km. eu sincer nu cred ca se poate. va multumesc anticipat
                          Da, fara sa treci peste 80 , cu a 5-a usurel asa ... In conditii de drum bun, fara ambuteiaje si alte cele
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • Da Eu4yas, si cat mai mult pe liber, daca se poate chiar la vale
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Daca se poate la vale .. si impinsa de vreo 2-3 insi .. ca sa scoti 4.5 %

                              Comment


                              • pai cam asa i-am spus si eu. ca nu are cum. dar insista ca motorul nu are multi km (35.000) si nu o forteaza tare, plus ca e si in afara orasului. eu tot nu cred

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google