Bioethanol In Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Incearca sa scrii o fraza completa si coerenta, nu am inteles nimic.

    Nu vorbesc in dodii, am 2 buc in curte, 1.6 16v euro 5, adica un Logan si un Duster 4x4.

    Softurile acestor masini sunt o mizerie ce aduc jignire industriei constructoare de masini. Aia care au testat si au dat ok-ul pt iesirea pe piata a acestor mizerii au fost maxim frizeri, nu ingineri auto.

    Daca tie ti se pare ca ai vreo racheta, te inseli amice. Loganul 1.6 vechi de 11 ani cu clapeta mecanica raspunde la comenzi cu ani lumina mai repede decat mizeria asta mai noua, cu optimizari de tip ECO2. Nici macar nu este Eco, consuma ca vaca.
    Last edited by dsign; 20 September 2015, 19:10.
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by dsign View Post
      Nici macar nu este Eco, consuma ca vaca.
      sunt de acord cu tine, cand e rece miroase a noxe - a benzina nearsa complet, scoate si fum negru...nu-i eco deloc.
      totodata teava-i afumata, doar dupa drumuri lungi este curata.

      a nu se interpreta ca expun dezavantaje, doar ca imi trece prin minte ca daca alimentez cu etanol, la finalul tevii de esapament sa pun o serpentina ca sa recuperez oarece alcool nears.. )
      Last edited by mariannn; 21 September 2015, 07:28.
      Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

      Comment


      • #18
        Amindoi aveti drepate, dsign si mariannn, totusi nu e chiar asa de groaznic softul asta E5 pe k4m, asa am zis si eu la inceput cind era noua, pina sa ma obisniesc cu padala de acceleratie cu doua pozitii, parca e un comutator on/off, off pedala libera, on pedala la fund
        De cind am inteles functionarea asta mi se pare cea mai buna motorizare ieftina pe care am avut-o ( si inca o am )
        Pedala sta ori libera ori calcata la blana, si merge de rupe - si asfaltu si cauciucurile si buzunaru `

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google