Inlocuire Motor De 65CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    interesanta operatia, parerea mea e sa o faci, si cand ai terminat sa ne anunti si pe noi

    Comment


    • #17
      Originally posted by leed_zeppelin View Post
      salut,
      Schimb motorul de 65 cp la Logan ,cu unul euro 4 de 85 cp tot de Logan.Stie cineva daca instalatia electrica (mufe,cabluri) se potrivesc intre ele? Motorul de 85 este complet il schimb bloc cu cutie,calculator injectie..Am cautat pe forum dar n-am gasit subiect asemanator.....
      ce bani ? dai motorul tau vechi in schimb ?
      daca bagi 1500 euro in motorul asta de 65 cp ... obtii mai mult de 100 cp ...deci io zic sa te mai gandesti )
      un intercooler + alta turbina + injectoare + soft sigur sari de 85 cp si nu te costa 1500 euro.
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #18
        plus inca ceva
        "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

        Comment


        • #19
          Sall alta turbina nu poti sa pui decat cea de logan asta im incercat si eu si nu am reusit alt soft se poate, interculeru, iti poate da maxim 3 cai.... asa ca pune alceva eu mam interesat se potriveste motoarele de pe 320 benzina dar trebuie schimbate foarte multe asa ca am renuntat

          Comment


          • #20
            Originally posted by leed_zeppelin View Post
            salut,
            Schimb motorul de 65 cp la Logan ,cu unul euro 4 de 85 cp tot de Logan.Stie cineva daca instalatia electrica (mufe,cabluri) se potrivesc intre ele? Motorul de 85 este complet il schimb bloc cu cutie,calculator injectie..Am cautat pe forum dar n-am gasit subiect asemanator.....
            am un coleg care a pus 70 e4 in loc de 65 si nu ,instalatia nu se potriveste, mufele sunt alt model
            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

            Comment


            • #21
              nu stiu cum e de la 65 la 85, dar de la 70 la 85 stiu ca nu se petriveste electrica

              Comment


              • #22
                Originally posted by leed_zeppelin View Post
                VanDiesel,motorul este adus din franta ,are 18 000 km, este al unui prieten care lucreaza in domeniu ,este complet si verificat.La dci -ul meu injectoarele au inceput sa scape pe retur si cat de curand ar trebui sa le schimb.Pretul motorului ar fi aproape cat pretul unui set nou de injectoare la reprezentanta ....de aici si tentatia mare ...

                daca nu te bagi tu poate vorbesti cu prietenul si il cumpar eu motorul, banuiesc ca orcum nu il foloseste
                ps: nu vreau sa ma bag peste tine ,zic doar in caz ca omul nu are ce face cu motorul si tu nu vrei sa il iei
                Degeaba gandesti daca esti prost!

                Comment


                • #23
                  salut,
                  am renuntat la schimbarea motorului .Am gasit uzura mare pe lagarele axului cu came .Trebuia sa rectific chiulasa ..ma rog nu m-am bagat pur si simplu am renuntat -am schimbat injectoarele de la motorul meu cu un set nou de injectoare,am pus turbina noua si deocamdata raman asa . Au intervenit si ceva probleme mai serioase de sanatate in primavara asta care au trecut pe primul loc....

                  Comment


                  • #24
                    Buna ziua
                    Am si eu un Diesel de 65 cai la care a cedat motorul (sa topit un piston ) , am gasit un motor de 85 de cai si as vrea sa stiu cam ce ar trebui sa schimb ca sa mearga . Am inteles ca imi trebuie destul de multe . Daca este cineva care a facut aceasta schimbare va rog sa ma LUMINATI

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google