Ati Avut Sau Nu Probleme Cu Sistemul De Injectie La Logan 1.5DCI 65CP

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ati Avut Sau Nu Probleme Cu Sistemul De Injectie La Logan 1.5DCI 65CP

    Intrucat se stie ca sistemul de injectie la Loganul 1.5 DCI 65CP (EURO 3) nu e prea fiabil as dori sa vedem cam cati au avut probleme si cati nu cu sistemul de injectie(pompa de inalta-pilitura, injectoare etc). As dori sa scrieti km actuali ai masinii, daca a avut sau nu probleme la sistemul de injectie si daca da cati km avea masina in acel moment si cum s-a rezolvat.
    Incep eu: 1.5DCI 65CP, cumparata martie 2006, 49700km actuali- fara probleme pana in prezent la sistemul de injectie
    Last edited by Flipper; 22 April 2009, 16:24.

  • #2
    Lucrul asta se discuta deja intr-un topic similar.As propune sa se discute despre diesel la modul general,ca am inteles ca nu numai 65 cp au fost probleme.O mare problema la logan diesel este sistemul de injectie care se cheama DELPHI,daca ar fii fost BOSCH nu am fii avut ce citi pe forum la capitolul probleme.

    Comment


    • #3
      Daca ar fi fost bosch probabil loganul diesel ar fi costat cu 1000-1500euro mai mult. Mai bine scump si bun decat ieftin si prost...

      Comment


      • #4
        Originally posted by logabidci View Post
        Lucrul asta se discuta deja intr-un topic similar..
        Ca acesta, spre exemplificare

        Si inca ceva...nu sunt putine persoanele care si-au luat diesel, crezand ca "pun de o afacere", de doua ori: printr-un consum redus si...prin motorina sh.
        Nu odata s-a recunoscut de unii proprietari utilizarea acestei "licori".
        Maaaare atentie!
        Last edited by 77sky; 22 April 2009, 21:19.
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • #5
          Se continua pe link-ul dat de 77sky...aici inchidem
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google