Probleme Ax Came

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Ax Came

    cum se poate rezolva uzura la tacheti si axa cu came sau cat costa inlocuirea lor? la 15 dci

  • #2
    oare ce inseamna sa rezolvi uzura.ma gindesc ca le schimbi.gasesti deja la 35ron bucata.iar ax cu came gasesti la 150Euro la dezmembrari iar unu original am vazut la un magazin la 1200ron.si daca schimbi uleiul din motor la timp teoretic nu ar tebui sa se uzeze.ma gindesc nu ai 3-4sute de mii de km

    Comment


    • #3
      tachetii aia nu sunt 2 la fel fe masina , daca nu ma insel sunt 17 clase de imperechere , asa ca slabe sanse sa mai iasa "ca nou" dupa ce-si baga un mecanic nasul pe acolo. Asa ca iti recomand chiulasa asamblata de la dezmembrari. Axa cu came intr-adevar e 1200-1300 lei si daca cumva palierele alea ce o tin pe chiulasa au si ele uzura nu mai iese motor de acolo caci palierele alea vin doar cu chiulasa , procesul de fabricatie implica alezarea paleirelor cu ele montate pe chiulasa. In concluzie: Dezmembrari!! cred ca si cu motor luat cu totul iesi ,mai ieftin si mai sanatos
      Pain brings out the truth in us all...
      ...how much truth can you stand?

      Comment


      • #4
        nu vreau sa ma contrazic cu tine dar eu saptamina trecuta am schinbat 3 supape de evacuare si 3 culbutori .am avut cureaua de distr.rupta iar cand am cumparat culbutorii nici macar nu am fost intrebat in magazin daca motorul din masina ii euro3 sau4.asa ca nu pot fi chiar atatea feluri de culbutori pentru acest motor.si credema ca nu are motorul nici un zgomot ciudat.

        Comment


        • #5
          sal

          da ai dreptate nu are rost sal mai repar, motorul a ramas fara ulei din cauza turbinei si a stricat inclusiv chiuloasa are uzura prea mare degeaba as schimba tacheti si axa ca tot nu sar rezolva nimic pt ca au uzura mare suporti axei ceea ce nu se poate remedia

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google