Servodirectie Logan 1.5 DCI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    salut
    Daca e demontata pompa in care a intrat apa. Stiu pe cineva in buzau cine repara partea electronica. Calculatorul pompei este format din doua placi una vizibila si una turnat in ceara. Daca problema este pe cea vizibila se poate repara daca defectul este pe placa de putere atunci nu. Daca tensiunile sunt corecte pe fiecare pin atunci mai mult ca sigur este calculatorul sau motorul pompei. (amandoua se pot repara conditionat de ce am scris mai sus).

    Comment


    • #32
      alte opinii?

      Comment


      • #33
        schema completa pentru cei care au nevoie
        Attached Files
        Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)

        Renault Megane 2.2 03/2008 break 1.5dci 76kW FAP business

        Comment


        • #34
          daca ma puteti ajuta cu o informatie....

          de doua saptamanai pompa servo scoate un sunet ca un tiuit foarte suparator.....facea si inainte, dar sunetul era rezonabil...acum se aude foarte tare, stiti cumva care e problema??? cand invart de volan, sunetul se mai ingroasa, si parca sunetul e mai slab.....

          Comment


          • #35
            Am si eu o intrebare . Am vazut ca sunt 2 modele de servo mechanic si electric ..

            Logan Preference 2006 motor euro 3 care o are ca am si eu o defectiune ...

            astp raspns ;) ... mult'

            Comment


            • #36
              Pompa servodirectie logan diesel

              Imi poate spune si mie cineva unde se afla siguranta pompei de servodirectie. Multumesc

              Imi poate spune si mie cineva unde se afla siguranta la pompa de servodirectie la logan diesel. Multumesc
              Last edited by MARTZY; 21 December 2012, 01:48. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #37
                Sint 2 sigurante. Una de 70A in comp, motor si una de 5A in habitaclu.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by klaudru View Post
                  de doua saptamanai pompa servo scoate un sunet ca un tiuit foarte suparator.....facea si inainte, dar sunetul era rezonabil...acum se aude foarte tare, stiti cumva care e problema??? cand invart de volan, sunetul se mai ingroasa, si parca sunetul e mai slab.....
                  la aceeasi problema?un raspuns?
                  Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                  Comment


                  • #39
                    buna seara ! ce pot spune : ma sperie loganul asta ..cand vad atatea probleme..

                    Comment


                    • #40
                      n-ar trebui....
                      referitor la zgomot ,mi s-a completat uleiul si zgomotul s-a redus.
                      acu sa vedem....
                      Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google