A Ramas Blocat Pe Faza Lunga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Ramas Blocat Pe Faza Lunga

    salut,imi poate spune cineva,poate ati mai patit sa ramana blocat doar pe faza lunga si sa nu ieie faza scurta.de la ce poate fi?

  • #2
    Da mai multe detalii...BEC original, imitatii de xenon, kit bixenon....mers prea mult cu lunga, sau doar flashuriii....DETALIII.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • #3
      Blocul de lumini.
      I HAVE A !sigpic
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • #4
        releul de faza lunga a ramas blocat. in functie de echipare sunt 2 sau 3 relee de 20A (faza lunga,lumina ceata spate si dupa caz proiectoare de ceata fata)
        sigpic
        Ambition 1.5 dc

        Comment


        • #5
          @X@by&dani030669 stie - bloc lumini/relee
          verifica cutia neagra de linga baterie,acolo ai releele
          sigurantele daca sunt arse,ca ai 2 pe faza scurta si 2 pe lunga,ar merge sa zicem doar faza lunga,iar faza scurta n-ar merge,dar faza lunga s-ar stinge,la becuri e aceasi treaba,daca ar fi ars,ar merge pe o faza,iar pe cealalta ar fi intuneric,dar tu zici ca ai blocat doar pe faza lunga indiferent ce faci la maneta...revino cu ce ai rezolvat...stima!
          sigpic
          Poate pentru lume ești o singură personă,dar
          pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

          Comment


          • #6
            Am patit si eu aceeasi problema,mi-am cumparat un bloc de luminii cu proiectoare din vitan si seara ma indreptam spre casa mai aveam vreo 2 km am dat faza lunga ca eram singur pe sosea si asa a ramas blocat pe faza lunga si semnal dreapta l-am pus pe al meu inapoi si merge fara probleme.deci cred ca blocul de luminii e si la tine acum verifica si ce au spus colegii mai sus.bafta
            Logan PH2 - 1.6,16v
            Logan PH1 - 1.6 MPi

            Comment


            • #7
              Un bloc de lumini e scumpisor, nu are aceeasi calitate ca cel original, dar asta e, nu ai ce-i face, au mai patit si altii. Macar e usor de montat. Vezi pe la dezmembrari poate gasesti unul in stare buna, sa nu dai mai mult de 100 lei pe el, ca e japca pe fata. Unul nou e cam 150 de lei.

              Comment


              • #8
                Originally posted by AGENTUL NYT View Post
                @X@by&dani030669 stie - bloc lumini/relee
                verifica cutia neagra de linga baterie,acolo ai releele
                sigurantele daca sunt arse,ca ai 2 pe faza scurta si 2 pe lunga,ar merge sa zicem doar faza lunga,iar faza scurta n-ar merge,dar faza lunga s-ar stinge,la becuri e aceasi treaba,daca ar fi ars,ar merge pe o faza,iar pe cealalta ar fi intuneric,dar tu zici ca ai blocat doar pe faza lunga indiferent ce faci la maneta...revino cu ce ai rezolvat...stima!
                daca dau pe maneta sa revina pe faza scurta in bord nu se aprinde becul verde,doar cel albastru de la cea lunga.am bagat de o luna niste becuri de 90-100 w dinalea cu lumina alba.maine le schimb cu cele normale,azi dimineata si-a revenit faza scurta dar spre seara a ramas doar cea lunga.

                Comment


                • #9
                  gaby2010 daca ai bagat becuri dalea mai baga niste bani si in bloc de lumini nou sau SH

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by AGENTUL NYT View Post
                    @X@by&dani030669 stie - bloc lumini/relee
                    verifica cutia neagra de linga baterie,acolo ai releele
                    sigurantele daca sunt arse,ca ai 2 pe faza scurta si 2 pe lunga,ar merge sa zicem doar faza lunga,iar faza scurta n-ar merge,dar faza lunga s-ar stinge,la becuri e aceasi treaba,daca ar fi ars,ar merge pe o faza,iar pe cealalta ar fi intuneric,dar tu zici ca ai blocat doar pe faza lunga indiferent ce faci la maneta...revino cu ce ai rezolvat...stima!
                    se stinge pe faza scurta nu apare nimic.daca dau de maneta cea lunga merge,apoi la cea scurta nu se aprinde nimic in bord

                    Comment


                    • #11
                      martorul de faza scurta se aprinde chiar daca nu se aprinde becul daca siguranta de pe faza scurta stanga este buna. am patit-o ca mi s-a ars (becul) faza scurta pe dreapta si cand l-am schimbat n-a mai vrut deloc sa mearga pe scurta, martorul era aprins, lumina, ioc.
                      le-am schimbat pe amandoua odata si surpriza.. a mers fara sa fie nevoie sa schimb blocul de lumini.
                      sigpic
                      Ambition 1.5 dc

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by gaby2010 View Post
                        am bagat de o luna niste becuri de 90-100 w dinalea cu lumina alba..
                        Nu stiu daca chiar 100% e de la becuri dar sunt cam mari, trebuia de 55-60 w.Ai face bine sa le pui pe cele stock sau sa fie de 55-60 ca risti sa prajesti ceva.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by gaby2010 View Post
                          ...........am bagat de o luna niste becuri de 90-100 w dinalea cu lumina alba..........................
                          Ti-ai dat singur raspunsul.
                          Pune (urgent) becurile stock inapoi si roaga-te sa nu trebuiasca sa schimbi blocu de lumini.
                          Instalatia nu e facuta pentru consum aproape dublu de curent...

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Octavian___32 View Post
                            Ti-ai dat singur raspunsul.
                            Pune (urgent) becurile stock inapoi si roaga-te sa nu trebuiasca sa schimbi blocu de lumini.
                            Instalatia nu e facuta pentru consum aproape dublu de curent...
                            am rezolvat problema,am fost la dacia si au spus ca e blocul de lumini dus,e 107 euro unu normal fara ceata fata...am ajuns acasa si l-am desfacut,ce aveam de pierdut,am curatat 2 lamele care erau putin oxidate si acum merge totul kkk,nu era prajit nimic in el.107 euro un plastic,o maneta????paraca ar fi vreo calitate la logan.masini ieftine cu piese scumpe.

                            Comment


                            • #15
                              probabil este acelasi bloc de lumini folosit si pe Pagani Zonda!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google